Młodzież z Polski, Ukrainy I Niemiec w Wolfsburgu czyli “Światło w ciemności. Solidarność” cz. II

W piątek 4 listopada młodzież z Polski, Ukrainy oraz Niemiec rozpoczęła drugą część projektu taneczno-teatralnego “Światło w ciemności. Solidarność”. Pierwsza część odbyła się w sierpniu tego roku w Oświęcimiu. Gospodarzem obecnej części projektu jest niemieckie miasto Wolfsburg. Przez osiem dni młodzież pod opieką pedagogów i koordynatorów z trzech krajów przygotowywać będzie spektakl taneczno-teatralny, który finalnie będzie trzykrotnie zaprezentowany publiczności w Wolfsburgu. Oprócz pracy nad spektaklem, uczestnicy będą mieli okazję zgłębić zagadnienia związane z II wojną światową m.in. podczas wizyty w Instytucie Pileckiego w Berlinie. Sam spektakl również nawiązuje tematyką do wydarzeń z czasów wojny. Młodzież z Polski, to nasza grupa teatralna prowadzona przez panią Anię Chodacką.

Partnerami projektu są: IG Metall Wolfsburg, MDSM w Oświęcimiu, Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu Tanzende Theater Wolfsburg, Centrum Twórczości Dziecięcej “Weselka” we Lwowie.

Przywitanie uczestników projektu na dworcu w Wolfsburgu.
Gry i zabawy integracyjne.
Uczestnicy podczas omawiania spektaklu z pierwszej części projektu.
Pierwsze próby w TT Wolfsburg.

yt