Wyniki I Powiatowego Konkursu Czytelniczego “Nasze lektury”dla szkół ponadpodstawowych

W dniu 21.10.2022 odbył się I etap I Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Nasze lektury” dla uczniów szkół średnich. Tematem konkursu była „Lalka” Bolesława Prusa.

Do Konkursu przystąpiło 140 uczniów z 6 szkół powiatu oświęcimskiego.

Uczestnicy odpowiadali na pytania testu. Maksymalna ilość punktów: 40.

Zwyciężczyniami etapu zostały exequo: NATALIA WIEROŃSKA oraz PATRYCJA WIEROŃSKA z Powiatowego Zespołu nr 9 w Kętach zdobywając 36 punktów.

2. miejsce ex aequo zajęły uczennice: JULIA MAKUCH, JAGODA KNUROWSKA, PAULINA WOWRO – uczennice Powiatowego Zespołu nr 1 w Oświęcimiu oraz BRYGIDA ŚLĘCZKA z I Liceum Ogólnokształcącego w Kętach, które odpowiedziały poprawnie na 34 pytania.

3. miejsce ex aequo zajęły: WIKTORIA GRABSKA z Powiatowego Zespołu nr 9 w Kętach oraz JOLANTA DOBOSZ i GRAŻYNA CHROSTEK – uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Kętach, uzyskując 33 punkty.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY i zapraszamy na kolejny etap, który odbędzie się 2 grudnia, a lekturą konkursową jest powieść F. Dostojewskiego “Zbrodnia i kara”.

W kolejnych etapach biorą udział wszyscy uczestnicy. Zwycięzca konkursu wyłaniany jest dopiero po wszystkich jego etapach. Osoby, które zdobyły największą ilość punktów w kolejnych etapach (1. miejsce) otrzymają upominki na gali podsumowującej, którą planujemy na czerwiec 2023 r. Na gali podsumowującej nagrodzimy zwycięzców etapów, trzy pierwsze miejsca po wszystkich etapach oraz 10 osób, które w klasyfikacji generalnej otrzymały kolejne miejsca.

GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY ZNOWU 🙂

yt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies do swego działania.
Skip to content