VIII POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY ZA NAMI

W niedzielę 3 października br. w hali sportowej MOKSiR w Chełmku odbył się VIII Powiatowy Turniej Szachowy pod patronatem Burmistrza Chełmka oraz Starosty Oświęcimskiego. Turniej współorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Nagrody ufundował Urząd Miejski w Chełmku oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. Finansowo turniej wsparła również Firma Synthos S.A.

Do turnieju zgłosiły się 82 osoby z m.in. Oświęcimia, Chełmka, Przeciszowa, Imielina, Chorzowa, Gorzowa, Trzebini, Tychów, Radzionkowa, Krakowa, Rybnika i Jaworzna.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach: Open A i Open B. W kategorii Open B osobno rywalizowali ze sobą zawodnicy do lat 8 i do lat 11.

Oto wyniki:

OPEN A:

Klasyfikacja generalna:

  1. miejsce – Maciej Malik – UKS Pałac Młodzieży Katowice
  2. miejsce – Tomasz Musiał – Olimpijczyk Chrzanów/Oświęcim
  3. miejsce – Igor Wilk – UKS przy SP8 Chrzanów
  4. miejsce – Dawid Gondzik – MKS z Diagonalia Imielin
  5. miejsce – Igor Musiał – MCKiS Jaworzno

Klasyfikacja dodatkowa:

Najlepsza kobieta: Witek, Julia

Najlepszy do lat 12: Szkodny, Paweł
Najlepszy do lat 14: Musiał, Igor
Najlepszy do lat 16: Gibas, Aleksander

Najlepszy ELO 1501-1700: Maślanka, Wojciech
Najlepszy ELO 1301-1500: Palka, Piotr
Najlepszy ELO 1001-1300: Rojek, Wojciech

Najlepszy bez kategorii: Wojdyła, Jakub

Najlepsi z Powiatu Oświęcimskiego:

  1. miejsce – Tomasz Musiał – Oświęcim
  2. miejsce – Łukasz Goc – Grojec
  3. miejsce – Michał Rybak – Gorzów

Najlepsza kobieta: Olga Lenart – GBP Przeciszów

Najlepsi w Powiecie Oświęcimskim w grupach wiekowych:

do lat 12 – Paweł Szkodny – MDK Oświęcim, Adam Mendyk GBP Przeciszów

do lat 14 – Eryk Bytomski – MDK Oświęcim

do lat 16 – Michał Rybak – Gorzów

OPEN B

Klasyfikacja do lat 8:

  1. miejsce – Doan Bao Anh Angelina Nguyen – LZS Victoria Chróścice
  2. miejsce – Nikodem Cieślar – SSz Olimpia Goleszów
  3. miejsce – Filip Pawłowski – Ognisko TKKF w Dobczycach
  4. miejsce – Jan Szumiec – KSz Dwie Wieże Kraków
  5. miejsce – Szymon Wieczorek – MDK Gorzów

Najlepsza dziewczynka: Doan Bao Anh Angelina Nguyen – LZS Victoria Chróścice

Najmłodszy uczestnik: Jan Szumiec – KSz Dwie Wieże Kraków

Najlepsi z Powiatu Oświęcimskiego:

  1. miejsce – Szymon Praciak – MDK Oświęcim
  2. miejsce – Mateusz Haj – GBP Przeciszów
  3. miejsce – Szymon Strumiński – Oświęcim

Najlepsza dziewczynka – Marlena Kała – Oświęcim

Klasyfikacja do lat 11:

  1. miejsce – Mateusz Pawleta – MKS Rybnik
  2. miejsce – Bartosz Musiał – MCKiS Jaworzno
  3. miejsce – Volodymyr Moroz – MKS Centrum Kraków
  4. miejsce – Ksawery Szczurek – MDK Oświęcim
  5. miejsce – Krzysztof Grymel – MDK Chorzów

Najlepsza dziewczynka: Julia Wieczorek – MDK Chorzów

Najlepsi z Powiatu Oświęcimskiego:

  1. miejsce – Ksawery Szczurek – MDK Oświęcim
  2. miejsce – Jakub Kantyka – MDK Oświęcim
  3. miejsce – Jan Klimas – MDK Oświęcim
  4. miejsce – Nikodem Wójcik – GBP Przeciszów

Najlepsza dziewczynka – Natalia Gryzełko – SP 2 Oświęcim

yt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies do swego działania.
Skip to content