Uroczysta Gala KREATYWNI 2021

10 czerwca w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala podsumowująca Powiatowy Przegląd Artystyczny „Kreatywni 2021”. W wydarzeniu, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu, wzięli udział wicestarosta Paweł Kobielusz oraz członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Teresa Jankowska.

Na początku Gali wicestarosta Paweł Kobielusz podkreślił, jak ważne jest rozwijanie pasji każdego młodego człowieka, dodał również, że Powiatowy Przegląd Artystyczny Kreatywni jest ważnym przedsięwzięciem,  który pomaga młodzieży  te pasje rozwijać i pielęgnować.

Ostatnie dwa lata dla wszystkich z nas, w szczególności dla dzieci i młodzieży okazały się niezwykle trudne. Zostaliśmy zamknięci, odizolowani od społeczeństwa, wśród którego spędzaliśmy mnóstwo czasu. Które nas motywowało do rozwoju, dzięki któremu tworzyły się przyjaźnie. W roku 2020 Gala KREATYWNI 2020 nie mogła się odbyć. Ale aby uhonorować osoby, które zostały wówczas zauważone i nagrodzone, powstał film – powiedziała dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu Alina Kwarciak

Do tej pory podczas  każdej Gali odbywał się koncert laureatów. W tym roku ze względu na to, że młodzież dopiero końcem maja wróciła do szkół zamiast koncertu laureatów, organizatorzy postanowili podziękować uczestnikom koncertem dwójki utalentowanych artystów  Marty Świątek-Staniendy oraz Pawła Stępnia.

Po koncercie odbyło się wręczenie nagród dla najlepszego wolontariusza oraz naukowca roku z każdej powiatowej szkoły.  Następnie uhonorowano laureatów oraz wyróżnionych Przeglądu Artystycznego Kreatywni  a także koordynatorów. Nagrody wręczyli wicestarosta Paweł Kobielusz, członkini Zarządu Powiatu Teresa Jankowska oraz wicedyrektor MDK Janusz Majcherek. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

Podczas wydarzenia na scenie można było obejrzeć krótkie przedstawienie przygotowane przez SOSW w Oświęcimiu oraz piosenkę finałową w wykonaniu laureatów przeglądu, przygotowaną przez nauczycieli MDK.

Specjalne podziękowania kierujemy dla firmy Plantpol, która ufundowała  kwiaty do dekoracji sceny.

yt