SZACH I MAT, CZYLI KTO WYGRAŁ TURNIEJ SZACHOWY W MDK

W sobotę 29 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu odbył się Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka o IV kategorię szachową, nad którym patronat objął Burmistrz Gminy Chełmek, pan Andrzej Saternus. Turniej współfinansowało również Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

40 zawodników w trzech kategoriach wiekowych starło się w potyczkach szachowych. Przez ponad 4 godziny dzieci i młodzież z Oświęcimia, Chełmka, Przeciszowa i Grojca wytężały swoje siły umysłowe, aby udowodnić, kto jest szachowym mistrzem. Sędzia główny – Martin Surman – miał pełne ręce roboty. Ostatecznie 5 zawodników zdobyło czwartą kategorię szachową, a aż 16 – piątą. Oto wyniki:

KLASYFIKACJA GENERALNA:

I miejsce – Aleksander Kotyla – MDK Oświęcim

II miejsce – Damian Patyna – MDK Oświęcim

III miejsce – Benedykt Paluch – MDK Oświęcim

KLASYFIKACJA DO LAT 16:

I miejsce – Aleksander Kotyla – MDK Oświęcim

II miejsce – Kacper Bućko – MDK Oświęcim

III miejsce – Kacper Kantyka – MDK Oświęcim

KLASYFIKACJA DO LAT 13:

I miejsce – Benedykt Paluch – MDK Oświęcim

II miejsce – Ksawery Szczurek – MDK Oświęcim

III miejsce – Aleksander Juszczyk – MDK Oświęcim

KLASYFIKACJA DO LAT 10:

I miejsce – Nikodem Wójcik – GBP Przeciszów

II miejsce – Kamil Czaja – SP Grojec

III miejsce – Tadeusz Tyc – MDK Oświęcim

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Dziękujemy panu Martinowi Surmanowi – za sędziowanie, panu Tomaszowi Kantyce za przygotowanie turnieju, Gminie Chełmek oraz Starostwu Powiatowemu w Oświęcimiu za wsparcie finansowe turnieju.

yt