Podsumowanie eliminacji rejonowych Konkursu Recytatorskiego “Echa poetica”.

W czwartek 27 maja 2021 r. w Młodzieżowej Piwnicy Artystycznej odbyło się podsumowanie eliminacji rejonowych Konkursu Recytatorskiego “Echa poetica”. Uroczystość rozpoczęła uczestniczka zajęć teatralnych MDK w interpretacji tekstu Agnieszki Osieckiej “Damą być”, Kornelia Szwajca. Po gromkich oklaskach i przywitaniu zaproszonych gości, głos zabrała jurorka komisji konkursowej -m Izabela Paszko. Podkreśliła, jak ważna jest dla rozwoju kultura, sztuka, której cząstką jest również literatura i twórczość sceniczna. Następnie wręczono dyplomy i upominki wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie. Szczególnie wyróżniono zwycięzców, a byli to:

Kategoria I – klasy 1-3:

1. miejsce – Martyna Stachura – Szkoła Podstawowa we Włosienicy
  2. miejsce – Liliana Kazek – Dom Kultury w Kętach

Kategoria II – klasy 4-6:

1. miejsce – Paulina Jędrysik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeciszowie
  2. miejsce – Emilia Wojewodzic – Dom Kultury w Kętach
  3. miejsce – ex equo Justyna Ledwoń – Dom Kultury w Kętach oraz Natalia Nikiel – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach

Kategoria III – klasy 7-8:

1. miejsce – Nina Ulczok – Szkoła Podstawowa nr 9 w Oświęcimiu
  2. miejsce – Katarzyna Hałat – Szkoła Podstawowa w Piotrowicach
  3. miejsce – Nikodem Jurecki – Szkoła Podstawowa w Piotrowicach

Szczególne podziękowania złożono również na ręce nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu.

Zakończeniem uroczystości była etiuda teatralna w wykonaniu Emilii Węgrzyn, która przedstawiła swoją interpretację wiersza Wandy Chotomskiej “Gdyby tygrysy jadły irysy”.

Dziękujemy za udział w konkursie i uroczyste spotkanie. Zapraszamy  ponownie 🙂

yt