KONKURS NA KOMIKS W JĘZYKU ANGIELSKIM (klasy 7-8 i szkoły średnie)

Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu zaprasza uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie na komiks w języku angielskim „MY CORONA DIARY 2021”. Chcielibyśmy Was zachęcić do podzielenia się Waszymi przeżyciami z mijającego właśnie roku zamknięcia w domach z powodu pandemii koronawirusa. Wiemy, że to bardzo trudne doświadczenie zmieniło wiele w Waszym życiu, dlatego chcemy Was zainspirować do spojrzenia na nie z przymrużeniem oka i wyszukanie nieoczywistych pozytywów w tej trudnej sytuacji. Cięty humor, zwłaszcza ten czarny, od zawsze pomaga ludziom radzić sobie z wyzwaniami losu, a sztuka komiksu idealnie nadaje się do tego, by zobrazować absurd czasów, w jakich żyjemy.

Komiksy należy tworzyć online za pomocą edukacyjnej strony internetowej:
www.makebeliefscomix.com

Instrukcja korzystania ze strony w języku angielskim znajduje się pod tym linkiem:
www.makebeliefscomix.com/create-comix-demo/

Do wykonania komiksu można posłużyć się przykładowymi pytaniami zawartymi w sekcji „Comic Starters”:
www.makebeliefscomix.com/coronavirus-comic-diary/

Żeby sprawdzić ogólną poprawność gramatyczną i ortograficzną tekstu, można skorzystać z automatycznego korektora na stronie internetowej (należy wybrać opcję British English):
www.languagetool.org

Wasze komiksy muszą zawierać się w minumum 10, a maksymalnie 18 okienkach (nie wliczając okienka Coronavirus Comic Starters, jeśli zdecydujecie się z niego skorzystać). Przedstawcie w nich wybrane sytuacje inspirowane własnymi przeżyciami i przemyśleniami zgromadzonymi w ciągu całego koronawirusowego roku. Na Wasze prace czekamy do 20 maja 2021 roku. Ocenie będą podlegały tylko prace zapisane i przesłane według wytycznych zawartych w regulaminie konkursu na adres email: sekretariat.mdk@powiat.oswiecim.pl

Przy okazji – dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Oświęcimiu oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Chełmek za współfinansowanie naszego konkursu, a także Panu Billowi Zimmermanowi za zgodę na skorzystanie ze strony MakeBeliefsComix.com do jego realizacji!
Trzymajcie się zdrowo i nie dajcie się koronie!
P.S. Wyniki ogłosimy w czerwcu!

MDK-konkurs-na-komiks_regulamin

powiat oświęcim
gmina chełmek

yt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies do swego działania.
Skip to content