WYNIKI XXIV KONKURSU WIEDZY O OŚWIĘCIMIU

Z przyjemnością informujemy, że XXIV Konkurs Wiedzy o Oświęcimiu pod patronatem Wójta Gminy Oświęcim został rozstrzygnięty.

W konkursie wzięło udział 28 uczniów z sześciu szkół miasta i gminy Oświęcim. Zmagali się oni w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 4-6 i klasy 7-8, rozwiązując on-line test wiedzy o naszym mieście. Musieli się wykazać nie tylko znajomością historii, ale sylwetek osób znanych na całym świecie, a którzy byli rodowitymi oświęcimianami oraz tych, którzy zapisali się na kartach historii naszej miejscowości. Nie zabrakło pytań sprawdzających znajomość topografii naszego miasta oraz pomników w nim się znajdujących.

Oto nagrodzeni uczniowie:

KATEGORIA KLASY 4-6

1. miejsce – Mikołaj Lorek

2. miejsce – Alina Leszczyńska i Piotra Sala

3. miejsce – Zbigniew Żydzik

KATEGORIA KLASY 7-8

1. miejsce – Karol Synowiec
  2. miejsce – Amelia Świerz i Miłosz Merta
  3. miejsce – Szymon Jacoszek.

Zwycięzcom gratulujemy.

Wszystkich uczestników konkursu, zarówno tych nagrodzonych, jak i tych, którzy wzięli w nim udział oraz nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu, zapraszamy do siedziby Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu po odbiór dyplomów i nagród.

Nagrody zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Oświęcimskiego oraz Urzędu Gminy Oświęcim.

Sekretariat MDK czynny jest codziennie w godzinach od 8.00 do 19.00.

powiat oświęcim logo
gmina oświęcim logo