Konkursy Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu

Na zewnątrz zimno i wieje, a w sercu Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu praca wre. Dzieci i młodzież mogą tu znaleźć nie tylko propozycję zajęć pozalekcyjnych, lecz również popróbować swoich sił w konkursach. A na późną zimę i wiosnę zaplanowano kilka potyczek.

Pierwszą z propozycji, skierowaną do uczniów powiatowych szkół średnich, jest Przegląd Artystyczny „Kreatywni”. Jeśli chcesz zaprezentować swoje umiejętności w zakresie sztuk plastycznych, literatury, tańca, śpiewu bądź gry na instrumencie, zgłoś się w swojej szkole do koordynatora przeglądu. Bardzo atrakcyjne nagrody są zachętą, a być może uda nam się w tym roku zorganizować wielką galę, którą uświetnisz swoim występem? „KREATYWNYCH 2021” czas zacząć. Przeglądy już w marcu!

Druga propozycja skierowana jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Oświęcim. To już XXIV edycja Konkursu Wiedzy o Oświęcimiu, w czasie której trzeba się wykazać wiedzą z zakresu historii i teraźniejszości Oświęcimia. Jeśli więc nie jest dla Ciebie obca przeszłość  tego książęcego grodu, znasz Oświęcim jak własną kieszeń i lubisz rywalizację, ten konkurs jest dla Ciebie J

Kolejny konkurs skupi wokół siebie miłośników języka polskiego. Powiatowy Konkurs Ortograficzny i Interpunkcyjny „AS” przeznaczony jest dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Co rok gromadzi on sporą liczbę ekspertów w tej dziedzinie. Jak będzie w tym roku?  Jeśli jesteś uczniem w/w klas i uczęszczasz do szkoły na terenie powiatu oświęcimskiego, a chcesz spróbować swoich sił, spytaj o konkurs swojego polonistę. Albo zadzwoń do nas. Udzielimy wszystkich informacji.

Czwarta oferta jest nadzwyczajna. Co drugi rok organizowany jest najstarszy i największy swym zasięgiem konkurs plastyczny MDK. Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży wystartuje już po raz XIX! Jest to konkurs o zasięgu ogólnopolskim. I tutaj konkurencja zawsze jest największa, a jednocześnie rozdanych jest najwięcej nagród. Czy rekord sprzed dwóch lat, na który wpłynęło ponad 800 prac, zostanie pobity?

To nie koniec propozycji konkursowych na ten rok. Tak dla nas ważny, bo obchodzimy 65-lecie swojej działalności. Przed nami kolejne propozycje, a w planach Przegląd Piosenki Dziecięcej, Przegląd Piosenki Młodzieżowej i wielka uroczystość na oświęcimskim ryku. Czy dojdzie do skutku? To zależy od rozwoju pandemii i wszystkich okoliczności z tym związanych. Na razie trzymajmy kciuki.

Wszystkich zainteresowanych działaniami Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu zapraszamy na naszą stronę: mdkoswiecim.pl, na fb oraz kanał na youtube.

plakat-kreatywni1-a2-1-717x1024
plakat-wiedzy-o-Osw.-1-2-728x1024