Wyniki konkursu „Ścieżki Pamięci”

I Powiatowy Konkurs Historyczny pn. „Ścieżki Pamięci” pod patronatem Starosty Oświęcimskiego został rozstrzygnięty. Imprezę plastyczno – literacką współorganizowały Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu oraz Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI, VII-VIII)
i ponadpodstawowych z powiatu oświęcimskiego.

Komisja konkursowa składająca się z pracowników obu instytucji przyznała następujące nagrody.

Kategoria szkoła podstawowa kl. IV-VI

Wyróżnienie: Tomasz Kurek ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Brzeszczach.

Kategoria szkoła podstawowa kl. VII-VIII

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: Natalia Wojciechowska z ZSP nr 5 w Brzeszczach

III miejsce: Iwona Dębska ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Laskowej

Wyróżnienie za pomysł wykonania: Emilia Kukla z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego
nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzeszczach

Szkoła ponadpodstawowa– nagród nie przyznano.

Konkurs literacki

Kategoria szkoła podstawowa kl. IV-VI

I miejsce: Bartosz Wawręty ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zaborzu

Kategoria szkoła podstawowa kl. VII-VIII

I miejsce: Emilia Stawowy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Brzeszczach

II miejsce: Karolina Mizia ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Brzeszczach

III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienie: Weronika Borowczyk ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną planowany wernisaż prac pokonkursowych nie odbędzie się.

Nagrody zostaną uroczyście wręczone podczas kameralnego spotkania w Młodzieżowej Piwnicy Artystycznej MDK przy ulicy Bema 4 w Oświęcimiu w dniu 9 lutego 2021r.
o godzinie 16 00.

Zapraszamy na to wydarzenie wszystkich uczniów biorących udział w konkursie wraz
z opiekunami artystycznymi. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni.

yt