MDK realizuje międzynarodowy projekt artystyczny. Zapraszamy na musical GREASE

Międzynarodowy projekt artystyczny „GREASE 4.0”

 

     W dniach 1 – 7 czerwca 2019 realizujemy projekt artystycznej wymiany młodzieżowej “Grease 4.0”, finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+. Organizacją nadrzędną jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Organizacjami partnerskimi są: Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu, Scottish Youth Theatre z Wielkiej Brytanii oraz Teatro Metaphora  z Portugalii.

     Wydarzeniem podsumowującym projekt będzie wystawienie przez młodzież musicalu „Grease” w Oświęcimskim Centrum Kultury w czwartek, 6 czerwca 2019 o godzinie 15:00. Już dzisiaj serdecznie Państwa zapraszamy na spektakl.

Trzy 10-osobowe grupy młodych ludzi z Polski, Portugalii i Szkocji wspólnie pracują, przygotowując swoją międzynarodową wersję musicalu “Grease”. Młodzież z krajów uczestniczących łączy pasja do teatru, tańca i śpiewu, a także do tego musicalu.  Dzięki spotkaniu w takim gronie, młodzież będzie miała okazję porozmawiać na temat mediów i ich wpływu na dzisiejszą młodzież, stereotypów i dyskryminacji. Przedyskutują temat mowy nienawiści, tak powszechny w dzisiejszych mediach społecznościowych i będą mieli czas na refleksję jak być bardziej tolerancyjnym.

Pomysł międzynarodowej współpracy artystycznej zrodził się rok temu w MDK. Jego inicjatorką jest Bogumiła Goryczka, która zachęciła do jego realizacji nauczycieli: Kamilę Sibik, Janusza Majcherka i Annę Kądziołkę. Projekt, opracowany wspólnie przez w/w z panią Natalią Germanek z FRSP, zyskał akceptację Agencji Narodowej Programu ERASMUS+ i właśnie jest realizowany w oświęcimskim MDK od 1 czerwca. Pierwszego dnia poznawaliśmy się wzajemnie i integrowaliśmy, przeprowadziliśmy zajęcia taneczne i muzyczne oraz urządziliśmy WIECZÓR POLSKI, na który złożyły się m. in.: informacje na temat Polski, Małopolski i Oświęcimia, wspólne zatańczenie poloneza, śpiewanie polskich piosenek (goście śpiewali z nami refreny), poczęstunek w postaci lokalnych potraw i słodyczy oraz wspólne tańce integracyjne.

Drugi dzień (niedzielę) spędziliśmy w Krakowie. Tu, oprócz zwiedzania, młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych w Interaktywnym Muzeum MICET w Teatrze Starym.

     Dziś od rana artyści przygotowują sceny naszego wspólnego musicalu GREASE 4.0, którego premiera planowana jest na CZWARTEK, 6 czerwca 2019 r. o godz. 15.00 w OCK. GORĄCO ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH

 

yt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies do swego działania.
Skip to content