W czwartek 5 czerwca w Piwnicy Artystycznej MDK odbyło się podsumowanie Konkursu Czytelniczego “Nasze lektury” dla szkół podstawowych i średnich oraz Konkursu “Ortograficzny i Interpunkcyjny AS”.
Konkurs czytelniczy dla szkół podstawowych miał już 25. edycję, dla szkół średnich – edycję trzecią. W trakcie całego roku uczniowie z 33 szkół napisali łącznie 887 testów w czterech etapach. Na podstawie wyników wyłonieni zostali zwycięzcy etapów, najlepsi czytelnicy szkolni oraz zwycięzcy po wszystkich etapach.
6 edycja Konkursu “Ortograficzny i Interpunkcyjny AS” również wyłoniła zwycięzców.
Cała uroczystość została uświetniona scenką kabaretową w wykonaniu uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 9 im. Marii Dąbrowskiej w Kętach.
Dyrektor MDK w Oświęcimiu dziękuje pani Izabeli Paszko za przygotowanie uroczystości, nauczycielom i opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursów, a zwycięzcom gratuluje wygranej.























