Konkursy Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu.

Na zewnątrz zimno i wieje, a w sercu Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu praca wre. Dzieci i młodzież mogą tu znaleźć nie tylko propozycję zajęć pozalekcyjnych, lecz również popróbować swoich sił w konkursach. A na późną zimę i wiosnę zaplanowano kilka potyczek.

Pierwszą z propozycji, skierowaną do uczniów powiatowych szkół średnich, jest Przegląd Artystyczny „Kreatywni”. Jeśli chcesz zaprezentować swoje umiejętności w zakresie sztuk plastycznych, literatury, tańca, śpiewu bądź gry na instrumencie, zgłoś się w swojej szkole do koordynatora przeglądu. Bardzo atrakcyjne nagrody są zachętą, a być może uda nam się w tym roku zorganizować wielką galę, którą uświetnisz swoim występem? „KREATYWNYCH 2021” czas zacząć. Przeglądy już w marcu!

Druga propozycja skierowana jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Oświęcim. To już XXIV edycja Konkursu Wiedzy o Oświęcimiu, w czasie której trzeba się wykazać wiedzą z zakresu historii i teraźniejszości Oświęcimia. Jeśli więc nie jest dla Ciebie obca przeszłość  tego książęcego grodu, znasz Oświęcim jak własną kieszeń i lubisz rywalizację, ten konkurs jest dla Ciebie J

Kolejny konkurs skupi wokół siebie miłośników języka polskiego. Powiatowy Konkurs Ortograficzny i Interpunkcyjny „AS” przeznaczony jest dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Co rok gromadzi on sporą liczbę ekspertów w tej dziedzinie. Jak będzie w tym roku?  Jeśli jesteś uczniem w/w klas i uczęszczasz do szkoły na terenie powiatu oświęcimskiego, a chcesz spróbować swoich sił, spytaj o konkurs swojego polonistę. Albo zadzwoń do nas. Udzielimy wszystkich informacji.

To nie koniec propozycji konkursowych na ten rok. Tak dla nas ważny, bo obchodzimy 65-lecie swojej działalności. Przed nami kolejne propozycje, a w planach Przegląd Piosenki Dziecięcej, Przegląd Piosenki Młodzieżowej i wielka uroczystość na oświęcimskim ryku. Czy dojdzie do skutku? To zależy od rozwoju pandemii i wszystkich okoliczności z tym związanych. Na razie trzymajmy kciuki.

Wszystkich zainteresowanych działaniami Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu zapraszamy na naszą stronę: mdkoswiecim.pl, na fb oraz kanał na youtube.