SZACHIŚCI MDK NIEPOKONANI

10 października 2020 roku w Przeciszowie odbył się II Turniej Szachowy w Dolinie Karpia. W rywalizacji brało udział 32 zawodników, w tym liczna grupa wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu.

Zawodnicy grali ze sobą w jednej grupie, natomiast nagradzani byli w trzech kategoriach wiekowych: do lat 10, 11-16 lat oraz powyżej 16 lat. We wszystkich grupach triumfowali nasi podopieczni. Wśród najmłodszych zwyciężył Jakub Kantyka, w kategorii do lat 16 najlepszym okazał się Maciej Daszkiewicz, z kolei w grupie open pierwsze miejsce zajął Tomasz Kantyka. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3391/

Wszyscy startujący zawodnicy nagrodzeni zostali medalami i upominkami, natomiast najlepsi otrzymali okazałe puchary, gry, książki i inne upominki od organizatora.

ZWYCIĘZCAMI W TURNIEJU ZOSTALI:

Grupa: do 10 roku życia

I miejsce – Jakub Kantyka (MDK Oświęcim)

II miejsce – Michał Gutowski (MDK Oświęcim)

III miejsce – Adam Kotyla (MDK Oświęcim)

Grupa: do 16 roku życia

I miejsce – Maciej Daszkiewicz (MDK Oświęcim)

II miejsce – Paweł Szkodny (MDK Oświęcim)

III miejsce – Eryk Bytomski (MDK Oświęcim)

Grupa: OPEN

I miejsce – Tomasz Kantyka (MDK Oświęcim)

II miejsce – Paweł Smajek (MDK Oświęcim)

III miejsce – Mariusz Pawłowski (Oświęcim)

Puchar Prezes Banku Spółdzielczego w Zatorze dla najstarszego uczestnika Turnieju otrzymał Pan Tomasz Kantyka – nauczyciel w MDK Oświęcim.

Puchar Wójta Gminy Przeciszów dla najmłodszego uczestnika Turnieju otrzymał Nikodem Wójcik (sekcja szachowa w GBP w Przeciszowie).

Patronat Honorowy objęli:

Wójt Gminy Przeciszów – Pan Tomasz Kosowski

Wicestarosta Oświęcimski – Pan Paweł Kobielusz