Powiatowy etap XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „ECHA POETICA”

W dniu 30.09.2020 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu zostały przeprowadzone Eliminacje Rejonowe XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego.
Komisja w składzie:  mgr Alina Kwarciak, mgr Dagmara Koczur,  mgr Iwona Malewska-Rachwał, zakwalifikowała do Finału Wojewódzkiego pięciu recytatorów:

w grupie wiekowej uczniowie klas I – III:

Lp.Nazwisko i imięKlasaSzkoła (placówka)Repertuar
 DOMAGAŁA JAKUBIIISzkoła Podstawowa nr 2 w Przeciszowie, ul. Podlesie 92, 32-641 Przeciszów, Tel. 33 841 33 28 e-mail: przeciszow.sp@wp.plMałgorzata Strzałkowska: „Kłótnia” Maria Kowalewska „Po nitce do kłębka”
 PIEGZA HANNAIISzkoła Podstawowa nr 2 w Przeciszowie, ul. Podlesie 92, 32-641 Przeciszów, Tel. 33 841 33 28 e-mail: przeciszow.sp@wp.plJoanna Papuzińska „Pytania” Toon Tellegen „Nie każdy umiał się przewrócić”

w grupie wiekowej uczniowie klas IV – VI:

Lp.Nazwisko i imięKlasaSzkoła (placówka)Repertuar
 LEDWOŃ JUSTYNAIVDom Kultury w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 2a, 32-650 Kęty, Tel. 33 844 86 70Agnieszka Stelmaszyk „Gdzie jest Kunegunda?” Joanna Kulmowa „Teatr żywy”
 NIKIEL NATALIAVIDom Kultury w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 2a, 32-650 Kęty, Tel. 33 844 86 70Dorota Suwalska „Zuźka w necie i w realu” Wanda Chotomska „List do pana Szymanowskiego”

w grupie wiekowej uczniowie klas VII – VIII:

Lp.Nazwisko i imięKlasaSzkoła (placówka)Repertuar
 WOLF AMELIAVIIIDom Kultury w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 2a, 32-650 Kęty, Tel. 33 844 86 70Barbara Kosmowska „Sezon na zielone kasztany” W. Szymborska „Niektórzy lubią poezję”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pracowitości i cieszymy się, że w tak trudnym czasie, znaleźli w sobie chęci i siłę, aby podjąć się tak trudnego wyzwania.

Za uczestników etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 7 października w Nowym Sączu, trzymamy kciuki.