Spektakl „Hipermarket”

„Hipermarket” , czyli mała scena MDK pełna wielkich ludzi 😍
Sobotnie popołudnie, przed uczniami ferie, a Piwnica Artystyczna MDK już od rana rozbrzmiewała muzyką i zgromadziła aż dwie grupy teatralne. O 17.00 trudno było tu znaleźć miejsce siedzące, a zgromadzeni goście z niecierpliwością wyczekiwali młodych aktorów.
Nie był to zmarnowany czas. Dwie grupy teatralne MDK oraz młodzież zrzeszona w UKS Jocker wystawiła spektakl, który przedstawiał walkę aniołów z wysłannikami piekła o duszę ludzi. Akcja rozgrywała się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, a miejsce… Cóż, hipermarket… Obszar spotkań dzieci, młodzieży i dorosłych. Scenki przypominały naszą codzienność i to tą, z której nie jesteśmy zbyt dumni. Piekielnicy mieli wybór dusz, dla których w tym niezwykłym czasie ważniejsza jest walka o to, by mieć, a nie, aby być… człowiekiem. Nastrój zadumy rozwiewały pojawiające się a scenie tańczące „Panny Mikołajki”, a wybuchy śmiechu powodował Mikołaj reklamujący coraz to inne towary.
Dobro jednak zwyciężyło, a chór anielski z radością zaśpiewał kolędy przy muzyce granej na żywo.
Owacja na stojąco i kilkuminutowe brawa nagrodziły aktorów.
Spektakl jednak by się nie odbył, gdyby nie ciężka praca pani Anny Chodackiej, instruktora grup teatralnych. Plakaty do spektaklu przygotowała pani Elżbieta Wardzała-Sereś, a stroje pomogła uszyć pani Agnieszka Kobielusz.
Dziękujemy przede wszystkim uzdolnionej młodzieży oraz ich instruktorowi, pani Annie Chodackiej, nauczycielom, którzy pomogli przygotować spektakl oraz wspaniałej publiczności.
Spektakl został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu oraz Urząd Miasta Oświęcim.