Nasi szachiści zwyciężyli we wszystkich kategoriach wiekowych.  W klasie B zgarnęli wszystkie medale, a w klasie A wywalczyli srebro i brąz. Ich nauczyciel, pan Tomasz Kantyka wygrał turniej w kategorii OPEN.

W dniu 6 kwietnia 2019 roku odbył się I Turniej Szachowy w Dolinie Karpia. Liczną grupę uczestników stanowili na nim wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu, którzy podczas tych zawodów znakomicie się spisali. Zwyciężyli we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wśród dzieci do lat 10 w decydującej o zwycięstwie partii spotkali się między sobą nasi podopieczni: Paweł Szkodny i Jakub Kantyka. Wynik remisowy dał im odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. W grupie tej startował również Adam Kotyla, który ostatecznie zajął 6. miejsce.

W grupie do lat 16 zwyciężył Maciej Daszkiewicz, a na trzecim miejscu uplasował się Benedykt Paluch. Dalsze miejsca zajmowali pozostali nasi wychowankowie: Aleksander Juszczyk, Eryk Bytomski, Hubert Homa, Kacper Kantyka, Julia Gutowska, Patryk Pływacz i Ryszard Klimas.

W kategorii otwartej udało się zwyciężyć instruktorowi MDK, Tomaszowi Kantyce, tuż za podium, na 4. pozycji uplasował się Tomasz Koziara. Dalsze miejsca zajęli: Damian Patyna, Damian Borowczyk i Rafał Kaczor.

W zawodach udział wzięły 72 osoby. Rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana. Wszyscy startujący otrzymali drobne upominki, a najlepsi puchary i nagrody rzeczowe. Mamy nadzieję spotkać się znów na podobnej imprezie za rok.   Tomasz Kantyka

Szachiści Młodzieżowego Domu Kultury triumfatorami Turnieju w Dolinie Karpia