Wyniki XVIII Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

 

Na ten ogólnopolski przegląd wpłynęło  855 prac z 82 placówek.

Komisja konkursowa – w składzie: Magdalena Prochowska, Paweł Warchoł i Remigiusz Dulko – przyznała nagrody i wyróżnienia następującym twórcom:

 

Nagrody w kategorii A:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka) Nauczyciel
1. BACHLEDA MATEUSZ Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem Wojciech Sikorski
2. GETLER HANNA Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku Katarzyna Michalik-Kiszka
3. GRABOWSKA OLIWIA Młodzieżowy Dom Kultury w Konstantynowie Łódzkim Wiesława Przybyło-Cieślik
4. KOWAL MIŁOSZ Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie Mariusz Kowal
5. SZAREK IGNACY Przedszkole Niepubliczne Sióstr Felicjanek w Nowym Sączu Renata Kubiesza

 

Wyróżnienia w kategorii A:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka) Nauczyciel
1. KOWAL MIŁOSZ Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie Mariusz Kowal
2. MARKUSZEWSKA MAJA Mszczonowski Ośrodek Kultury Magdalena Sobieska
3. MAZUREK ANTONINA Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie Joanna Kawęcka
4. OLEARCZYK MARTYNA Niepubliczne „Tęczowe Przedszkole” w Oświęcimiu Ewa Szczecina Barcińska
5. SZOSTAK MICHAŁ Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie Joanna Kawęcka

 

Nagrody w kategorii B:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka) Nauczyciel
1. CZOGAŁA PATRYK Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 w Rybniku Katarzyna Michalik-Kiszka
2. KURZYCA HANNA Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Ewelina Kabaczyńska
3. KUŹNIK ANNA Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku Katarzyna Michalik-Kiszka
4. MAJCHER EMILIA Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach Grzegorz Karpiński
5. MURA MICHALINA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
6. RYT IGOR Szkoła Podstawowa nr 9 w Żorach Aleksandra Sojka
7. STEMBALSKI MIŁOSZ Szkoła Podstawowa nr 3 w Ścinawie Edyta Smolińska-Hrebenyk
8. WĄSIK EMILIA Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu Katarzyna Sas
9. WOJTYSIAK MAURYCY Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
10. ZIMOŃCZYK MARIA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku Aldona Kaczmarczyk-Kołucka

 

Wyróżnienia w kategorii B:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka) Nauczyciel
1. FURMAŃCZYK APOLONIA Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym TSSP w Krakowie Jolanta Kowalczyk
2. MRUK ZOFIA Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach Grzegorz Karpiński
3. RADKO ZUZANNA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
4. SALAMON KAROLINA Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku Katarzyna Michalik-Kiszka
5. SOBOL DORIAN Mszczonowski Ośrodek Kultury Magdalena Sobieska
6. STRACHOTA WERONIKA Dom Kultury „Włochy” w Warszawie Paweł Czajkowski
7. SUS AGATA Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Katarzyna Cupiał
8. SZCZERBIŃSKI DOMINIK Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Katarzyna Cupiał
9. SZMIT NATALIA Pałac Młodzieży w Nowym Sączu Agata Rolka
10. ŚWINIARSKI IGOR Dom Kultury „Włochy” w Warszawie Paweł Czajkowski

 

 

Nagrody w kategorii C:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka) Nauczyciel
1. BOROWIEC MAGDALENA Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak” w Zamościu Maria Śliczniak
2. BORÓWKA ALICJA Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Ewelina Kabaczyńska
3. GRZYWA WOJCIECH Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach Grzegorz Karpiński
4. JAGŁA HANNA Pałac Młodzieży w Nowym Sączu Antoni Reszkiewicz
5. KONCZELSKA ALICJA Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Krzysztof Rumin
6. RYBICKA KATARZYNA Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie Mariusz Kowal
7. SAMOŃ ZUZANNA Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie Leszek Niewiadomski
8. SĄCZAWA KATARZYNA Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej Lidia Wiktor
9. SYRYŃSKA-GIRO SONIA Szkoła Podstawowa nr 11 w Oświęcimiu Beata Baran
10. WIECZOREK OLIWIA Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu Elżbieta Wardzała-Sereś

 

 

Wyróżnienia w kategorii C:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka) Nauczyciel
1. GOLA KRZYSZTOF Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej Lidia Wiktor
2. JABŁOŃSKA ANNA Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni w Zamościu Maria Śliczniak
3. KORUS JULIA Szkoła Podstawowa w Bełku Mira Wyleżoł Mołdrzyk
4. ŁUKASZCZYK MARIA Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Krzysztof Rumin
5. MACIĄG ROZALIA Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej Lidia Wiktor
6. NOWAKIEWICZ EMILIA Pałac Młodzieży w Nowym Sączu Beata Płaneta
7. SCHIER MARTA Szkoła Podstawowa w Bełku Mira Wyleżoł Mołdrzyk
8. SOBIK HANNA Pracownia Plastyczna GiR-a MDK w Rybniku Milada Więckowska
9. STĘPIEŃ KACPER Szkoła Podstawowa w Bełku Mira Wyleżoł Mołdrzyk
10. SZEWCZYK MAKSYMILIAN Pałac Młodzieży w Nowym Sączu Beata Płaneta

 

 

Nagrody w kategorii D:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka) Nauczyciel
1. GRONKOWSKA GABRIELA Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie Agnieszka Żuk-Słabek
2. KONDRACKA OLIWIA Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie Leszek Niewiadomski
3. KOSIOREK OLIWIA Młodzieżowy Dom Kultury 2 w Zabrzu Klub „Pinokio” Lucyna Mykietyn
4. LISZKA FRANCISZEK Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
5. MIŚ DANIEL Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku Józef Zając
6. PAWLIK IZA Pałac Młodzieży w Nowym Sączu Antoni Reszkiewicz
7. POL OLIWIA Pracownia Plastyczna GiR-a MDK w Rybniku Milada Więckowska
8. ROLKA KAROLINA Pałac Młodzieży w Nowym Sączu Beata Płaneta
9. SUŁEK EMILIA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
10. SZAREK ZUZANNA Pracownia Plastyczna GiR-a MDK w Rybniku Milada Więckowska
11. WÓJCIK BARTŁOMIEJ Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Krzysztof Rumin

 

Wyróżnienia w kategorii D:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka) Nauczyciel
1. BIELAK FRANCISZEK Szkoła Podstawowa nr 17 w Gdańsku Adriana Zabieglińska
2. BIES LAURA Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Osieku Justyna Kłys
3. CHMIEL JULIA Pracownia Plastyczna GiR-a MDK w Rybniku Milada Więckowska
4. EKIERT ZUZANNA Pracownia Plastyczna GiR-a MDK w Rybniku Milada Więckowska
5. JAROSZ GABRIELA Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu Elżbieta Wardzała-Sereś
6. LESZCZYŃSKA ALEKSANDRA Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu Elżbieta Wardzała-Sereś
7. RACHWAŁ AMELIA ZSZTS  w Oświęcimiu Elżbieta Wardzała-Sereś
8. SKOCZEŃ KINGA Pałac Młodzieży w Nowym Sączu Beata Płaneta
9. ­WISTER WERONIKA Mszczonowski Ośrodek Kultury Magdalena Sobieska
10. WIŚNIEWSKA BOGNA Szkoła Podstawowa w Bełku Mira Wyleżoł Mołdrzyk

 

Nagrody w kategorii E:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka) Nauczyciel
1. GACH NATALIA Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku Józef Zając
2. KOSTRZEWA MARLENA Pracownia Plastyczna GiR-a MDK w Rybniku Milada Więckowska
3. SAJUR DOMINIKA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
4. TAROCIŃSKA ALEKSANDRA Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku Józef Zając
5. ZIELEŹNY MAGDALENA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku Aldona Kaczmarczyk-Kołucka

 

Wyróżnienia w kategorii E:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka) Nauczyciel
1. ĆWIERTNIA MARTYNA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
2. KACZOR INKA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
3. KORNELUK JUSTYNA Osiedlowy Dom Kultury Okrąglak w Zamościu Maria Śliczniak
4. PALA JACEK Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
5. SIEDLECKA WIKTORIA Pracownia Plastyczna GiR-a MDK w Rybniku Milada Więckowska

 

Nagrody w kategorii F:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka) Nauczyciel
1. GRACYALNY KACPER SOSW w Słupcy Ilona Schoen
2. SOSNA JOWITA Gimnazjum Specjalne nr 26 w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych w Częstochowie Joanna Smolińska
3. SZOMBURG DAWID SOSW w Pucku Edyta Konkel
4. VARANZANO MARCEL Gimnazjum Specjalne nr 26 w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych w Częstochowie Joanna Smolińska
5. WOŹNIAK MAŁGORZATA SOSW w Słupcy Ilona Schoen

 

Wyróżnienia w kategorii F:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka) Nauczyciel
1. LEWICKI SEBASTIAN SOSW w Pucku Edyta Konkel
2. ŁOZIAK MARIUSZ SOSW w Słupcy Ilona Schoen
3. SELKE PATRYCJA SOSW w Pucku Małgorzata Sławińska
4. WŁODARCZYK KATARZYNA Szkoła Podstawowa w Miszkowicach Aldona Ochmańska
5. ZYCH BARTOSZ Gimnazjum Specjalne nr 26 w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych w Częstochowie Joanna Smolińska

 

WYRÓŻNIENIA PRZEZ KWALIFIKACJĘ DO WYSTAWY OTRZYMALI:

 

w kategorii A:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka)
1. BIELAK SYLWIA Przedszkole Miejskie nr 1 w Zamościu
2. ANDRAKA URSZULA Mszczonowski Ośrodek Kultury
3. CHWIERUT ZUZANNA Miejskie Przedszkolne nr 15 w Oświęcimiu
4. DUCZMAL MAURYCY Przedszkole i Żłobek „Sowy i Sówki” w Ostrowie Wielkopolskim
5. FRANC LENA Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie
6. KONCZELSKA NINA Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
7. KOWOL NATALIA MOK Klub Wisus w Żorach
8. KOZYRA LENA Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie
9. KRAMARCZYK KAROLINA Laboratorium Sztuki w Oświęcimiu
10. KURT AYSE Mszczonowski Ośrodek Kultury
11. KUTERA KACPER Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach
12. LEJDA KUBA Młodzieżowy Dom Kultury 2 w Zabrzu Klub „Pinokio”
13. LISOWSKA OLIWIA Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach
14. PRZYGODA POLA Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem
15. SKIEPKO KATARZYNA Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem
16. SŁOMKOWSKA TOSIA Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku Filia „Przystanek Maciuś”
17. SZMYD ALEKSANDRA Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
18. WOJNO MICHALINA Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie
19. ZELEK KAROLINA Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

 

w kategorii B:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka)
1. CIEPLIŃSKA HANNA Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
2. DATKO FILIP Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 w Rybniku
3. DRĄG AMELIA Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu
4. DYNOWSKA MONIKA Osiedlowy Dom Kultury Okrąglak w Zamościu
5. DZIEMBA DANIEL Młodzieżowy Dom Kultury 2 „Pinokio” w Zabrzu
6. GARUS ALEKSANDRA Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku
7. GASPARSKI OLAF Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
8. GORGOSZ LAURA Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
9. GUZIAK ALEKSANDRA Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem
10. KLEINA-OBI ADAM Pracownia TWORZYWO Warsztaty Sztuk Plastycznych  w Pruszczu Gdańskim
11. KORECKA KLAUDIA Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
12. KRYNICKA MAGDALENA Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu
13. KUDLEK MAGDA Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
14. ŁOZA GABRIELA Osiedlowy Dom Kultury Okrąglak w Zamościu
15. MACHULEC ANNA Szkoła Podstawowa nr 9 w Żorach
16. MALEC MATEUSZ Szkoła Podstawowa nr 9 w Żorach
17. NOWAK SYLWIA Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu
18. PORĘBA MAŁGORZATA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku
19. SZTEPUN MARTA MOK Klub Wisus w Żorach
20. TOMCZYK NADIA Młodzieżowy Dom Kultury 2 w Zabrzu Klub „Pinokio”
21. URBAŃSKA NATALIA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku

 

w kategorii C:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka)
1. CHOROSTKOWSKI JAKUB Szkoła Podstawowa nr 356 w Warszawie
2. CHRÓSZCZ NATALIA Pracownia Plastyczna GiR-a MDK w Rybniku
3. FELCZUK GABRIELA Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie
4. GAJDOSZ KRYSTIAN Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
5. GIETKA PATRYCJA Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie
6. GÓRECKA SARA Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
7. GÓRSKA WIKTORIA Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
8. JEZIERSKA KATARZYNA Szkoła Podstawowa nr 17 w Gdańsku
9. KACHEL DOMINIK Szkoła Podstawowa w Bełku
10. KARKOSZKA LENA Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu
11. KOŁUCKI JAN Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku
12. KOWALCZYK ANGELIKA Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
13. KULCZYŃSKA LENA Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
14. MADEJ WIKTORIA Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni w Zamościu
15. MIKA MARIA Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
16. POPIÓŁ JULIA Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
17. ROSŁAN SZYMON Pałac Młodzieży w Koszalinie
18. SUŚLIK OLIWIA Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu
19. ŚCIERSKA EMILIA Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu
20. WIECZOREK OLIWIA Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu
21. ZIELEŹNY MARTA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku
22. ŻMUDA DAWID Szkoła Podstawowa nr 11 w Oświęcimiu
23. ŻYDZIK JAN Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu

 

w kategorii D:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka)
1. CHUDY MATEUSZ Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu
2. DEĆ WERONIKA Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
3. FIŁOŃCZUK GABRIELA Szkoła Podstawowa nr 17 w Gdańsku
4. GNACIK DOMINIKA Świetlica Wiejska w Celinach
5. GROBORZ MAJA Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
6. JANKOWIAK ZUZANNA Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowicach
7. KALINOWSKA MAGDALENA Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
8. KARBOWNIK ŁUCJA Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
9. KOCIELSKA EMILIA Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
10. KOCUR MONIKA Pracownia Plastyczna GiR-a MDK w Rybniku
11. KORNETA LAURA Pracownia Plastyczna GiR-a MDK w Rybniku
12. RADZIKOWSKA MARTA Szkoła Podstawowa w Bełku
13. STACHURA SANDRA ZSZTS  w  Oświęcimiu
14. STĄPOR EMILIA Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej
15. SUCHAŃSKA JULIA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku
16. TRZEŚNIOWSKA OLGA Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej
17. WOLNY MONIKA Pracownia Plastyczna GiR-a MDK w Rybniku
18. WÓJCIK WIKTORIA Laboratorium Sztuki w Oświęcimiu

 

w kategorii E:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka)
1. BUGDOL BARBARA Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku
2. JURKIEWICZ ZOFIA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku
3. KANTOR AMELIA ZSZTS  w  Oświęcimiu
4. KENDRA ALBERT ZSZTS  w  Oświęcimiu
5. LITERA ANTONI Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku
6. MICHALIK MARTYNA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku
7. PAWELA MATEUSZ Pracownia Plastyczna GiR-a MDK w Rybniku
8. RÓŻEWICZ NATALIA II Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej
9. SABAT WIKTORIA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku
10. STANECZEK MARTYNA Pracownia Plastyczna „Creatio” MDK w Rybniku
11. SZYMCZAK OLGA Pracownia Plastyczna GiR-a MDK w Rybniku

 

 

w kategorii F:

Lp. Nazwisko i imię Szkoła (placówka)
1. GALINOWSKI PIOTR SOSW w Słupcy
2. KIRKOWSKA KLAUDIA SOSW w Pucku
3. KULESZA MARTYNA SOSW w Wyszkowie
4. LABUDDA SANDRA SOSW w Pucku
5. LEWANDOWSKI MICHAŁ SOSW w Słupcy
6. MĄCZKA BARBARA SOSW w Pucku
7. ROBAK ARTUR SOSW w Słupcy
8. RUCIŃSKI MATEUSZ SOSW w Słupcy

NAGRODĘ SPECJALNĄ DYREKTORA MDK otrzymał ALBERT KENDRA  z Oświęcimia.

 GRATULUJEMY : )

 

Wszystkich uczestników XVIII Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród i dyplomów

w czwartek 4 kwietnia 2019 r. o godz. 9.00

w Oświęcimskim Centrum Kultury przy ul. Śniadeckiego

Bardzo zależy nam na Waszej obecności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki XVIII Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży