Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu uczestniczy i współorganizuje ważne wydarzenia środowiska lokalnego. W ostatnich tygodniach nasza młodzież wielokrotnie pojawiała na różnych scenach, uatrakcyjniając uroczystości swoimi występami.

• 21 września 2018 r. uczestniczyliśmy w organizacji ważnego wydarzenia, zrealizowanego przez Stowarzyszenie Opozycji Niepodległościowej i Represjonowanych 1956-1989 w Oświęcimiu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości –  uroczystości upamiętniającej mieszkańców ziemi oświęcimskiej, którzy poświęcili zdrowie i życie w obronie ojczyzny.  Nasza młodzież zaprezentowała program artystyczny: recytatorzy przedstawili „Przesłanie Pana Cogito” Zbigniewa Herberta, a wokalistka  Zuzanna Bratek i gitarzystka Anna Walancik wykonały utwory patriotyczne.

• 30 września 2018 r. w Kętach uczestniczyliśmy w imprezie patriotycznej, na którą składały się: Patriotyczny Bieg „Dziesiątka w Dziesiątce” oraz okolicznościowy koncert patriotyczny. W tej drugiej części zaprezentowali się nasi muzycy: Kamila Sibik, Zuzanna Bratek, Anna Walancik, Janusz Majcherek i Oskar Dębski.                       Relacja filmowa

• 4 października br. ten sam zespół muzyczny MDK przez niespełna godzinę koncertował przed przyjazdem i wystąpieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który przybył do Oświęcimia, by spotkać się z mieszkańcami naszego powiatu.        FOTO-RELACJA

• 11 października w OCK podczas powiatowej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej na scenie zaprezentowali się: duet muzyczny Sonia Nowak i Oskar Dębski oraz nasz zespół instrumentalno-wokalny „WALK”. Również o oprawę graficzną i dekorację zadbali  plastycy MDK.

• 18 października 2018 r. nasi muzycy zorganizowali oprawę muzyczną uroczystości wręczenia 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu. Na scenie wystąpili: Sandra Kawalec, Anna Walancik i pan Janusz Majcherek

W działania organizacyjne zaangażowali się nauczyciele MDK: Izabela Paszko, Bogumiła Goryczka, Kamila Sibik, Janusz Majcherek, Elżbieta Wardzała-Sereś, Anetta Sanak.

MDK angażuje się w ważne wydarzenia lokalne