Plastycy MDK laureatami XVII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Darujmy światu pokój”

W Międzynarodowym Dniu Pokoju, w Oświęcimskim Centrum Kultury został podsumowany XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Darujmy światu pokój”. Konkurs adresowany był do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym.
Do udziału w siedemnastej edycji konkursu zostało nadesłanych  910 prac [903 autorów], które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas – Mądry – artysta plastyk, Joanna Zemanek – artysta plastyk, Paweł Warchoł – artysta plastyk, Magdalena Prochowska – plastyk.

Aż pięć naszych młodych plastyczek zdobyło NAGRODY:

Julia Ledwik

Marta Brzęk
Alicja Mądrala

Martyna Jedynowicz
Michalina Kumańska

 

Dodatkowo wyróżnieni udziałem w pokonkursowej wystawie zostali:

Natalia Krawczyk  i  Igor Stoczek

GRATULUJEMY

Komisja przyznała nagrodę specjalną, 22 równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 7-10 lat, 25 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 11-13 lat, 26 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 14-16 lat, 12 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 17-19 lat oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 65 autorów.