Niesamowita grupa teatralna

Przebrani w dziwne stroje i z miotłami w dłoniach wędrowali ulicami Oświęcimia. Napotkanych ludzi częstowali jesiennymi jabłkami i zapraszali na happening. Tak grupa teatralna MDK w Oświęcimiu prowadzona przez Izabelę Paszko zachęcała do pokochania teatru.

Informatorium w Galerii Książki w Oświęcimiu na kilka godzin stało się wielką sceną, na której młodzi aktorzy przełamywali swoją wstydliwość, pracowali nad głosem i ciałem oraz uczyli się używać emocji do wzmocnienia przekazu. Ćwiczyli również zaufanie do partnera scenicznego, pracowali nad umiejętnością słuchania innych aktorów i reagowania na ich ruch.

Grupa teatralna pracowała dynamicznie, jej energia udzieliła się zgromadzonym widzom. Dwie nastolatki dały się wciągnąć do zabawy i… przyłączą się do MDK-owskich aktorów. Wy też jeszcze możecie dołączyć!

Iza Sieranc, MDK, Oświęcim

Zdjęcia wykonała Małgorzata Bliźnik

Zajęcia teatralne odbywają się w czwartki od godziny 15.45 w Młodzieżowej Piwnicy Artystycznej MDK

(budynek Internatu PZ nr 2 SOMSiT ul. Bema 4)