Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu podsumował bardzo intensywny i satysfakcjonujący

rok szkolny 2017/2018

 817  uczestników zajęć stałych (całorocznych) pracujących w 55 grupach

186  uczestników projektu ECO-AKTYWNI

256  uczestników projektu KREATYWNI

3371 uczestników zajęć okazjonalnych

——-

4630  –  to łączna liczba  uczestników naszych zajęć i projektów

 

 

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA

Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu

w roku szkolnym 2017/2018

 

1.  IX Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka pn. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”

(Turek, 3.03. 2018)

I  Nagroda: Igor Stoczek

III Nagroda: Aleksandra Brusik                                          nauczyciel: Elżbieta Wardzała-Sereś

 

 

2. XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Darujmy Światu Pokój”  (Oświęcim, 21.09.2017)

Nagroda: Mateusz Rybak

Wyróżnienia udziałem w wystawie: Justyna Kukla, Katarzyna Adamus, Nina Ulczok

                                                                  nauczyciel: Elżbieta Wardzała-Sereś

 

3. XX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ludzie ludziom zgotowali ten los”  (Tychy, luty 2018)

Wyróżnienia: Vittoria Condorelli, Michał Rybak

Kwalifikacja do wystawy: Martyna Jedynowicz, Michalina Kumańska, Mateusz Rybak

                                                                  nauczyciel: Elżbieta Wardzała-Sereś

 

4. II Festiwal Filmów Dzieci i Młodzieży ANIMAKCJA            (Białystok, 25-26 maja 2018)

Kategoria: film dokumentalny, do lat 16

III Nagroda: Krzysztof Sikora                                                                                nauczyciel: Mirosława Pawlica

 

5. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Martwa Natura”     (Rzeszów, 23.05.2018)

Wyróżnienie: Vittoria Condorelli                                                                          nauczyciel: Elżbieta Wardzała-Sereś

 

6. III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pejzaże”  (Bartoszyce, 22.05.2018)

Wyróżnienie: Katarzyna Adamus                                                                        nauczyciel: Elżbieta Wardzała-Sereś

 

7.  XXXI Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych „TALENTY MAŁOPOLSKI 2018”             (Dobczyce, 18.05.2018)

Wyróżnienie: Zespół WALK                                                                                              nauczyciel: Kamila Sibik

 

8.  XVII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Boże Narodzenie Tradycja i Współczesność” (Trzebinia, 15.12.2017)

Nagrody główne: Magdalena Kornaś, Alicja Mądrala                                   nauczyciel: Agnieszka Mucha

 

9.  Regionalny konkurs plastyczny „Uzależnienia niszczą marzenia” (Wadowice, 6.11.2017)

Wyróżnienia: Amelia Pawełczyk, Helena Kasprzyk, Martyna Jedynowicz      

                                                                                                          nauczyciel: Elżbieta Wardzała-Sereś

 

10. Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej       (Oświęcim, 18.10.2017)

I miejsce: zespół WALK                                                                                                    nauczyciel: Kamila Sibik

Wyróżnienie: Filip Komajda                                                                                         nauczyciel: Janusz Majcherek

 

11. Powiatowy Przegląd Artystyczny „KREATYWNI’2018” (Oświęcim, luty 2018)

Laureaci:

Michał Wiśniewski                                                                                                             nauczyciel: Kamila Sibik

Paulina Zając, Dominik Gajek                                                                            nauczyciel: Bogumiła Goryczka

Wyróżnieni:

Vittoria Condorelli, Magdalena Krieger                                                  nauczyciel: Elżbieta Wardzała-Sereś

 

12. Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Szachach       (Oświęcim, 13.06.2018)

I miejsce: Krzysztof Hardek                                                                                   nauczyciel: Tomasz Kantyka

 

13. XVII  Powiatowy Konkurs Plastyczny „Tradycje Świąteczne i Noworoczne. Hej,   Kolęda, Kolęda!”      (Oświęcim, 08.12.2017)

Nagrody:

Wiktoria Chylaszek, Vitoria Condorelli, Aleksandra Gołowieszko, Mateusz Rybak   nauczyciel: Elżbieta Wardzała-Sereś

Agnieszka Wija, Mikołaj Buliński, Milena Kysiak                         nauczyciel: Agnieszka Mucha

Lidia Jastrzębiowska                                                                              nauczyciel: Anetta Sanak

Natalia Gabryś                                                                                           nauczyciel: Kinga Pawlik

Sonia Syrińska-Giro, Wiktoria Leśniak, Antoni Mitoraj              nauczyciel: Małgorzata Domżał

 

Wyróżnienia:

Michał Rybak, Katarzyna Adamus, Magdalena Krieger                                    n. E. Wardzała-Sereś

Liliana Kęska, Agata Skwarczyńska, Emilia Ścierska, Magdalena Tarasek            n. M. Domżał

Nadia Gawrońska- Mersztein, Matylda Kwadrans                                                            n. K. Pawlik

Amelia Doległo                                                                                                                          n.  A. Mucha

Karolina Korczyk                                                                                                                       n. A. Sanak

 

14. Konkurs Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej „W żółtych płomieniach liści” (Brzeszcze, 22.11.2017)

Wyróżnienie – Sonia Nowak

Wyróżnienie wśród akompaniatorów – Oskar Dębski                                 n. Janusz Majcherek

 

15. VIII Konkurs Plastyczny „Lubię smoki”      (Oświęcim, 14.05.2018)

Nagrody:

Mateusz Rybak, Martyna Szewczyk , Aleksandra Gołowieszko          n. E. Wardzała-Sereś

Wyróżnienia:

Libusza Czernik                                                                                           n. Agnieszka Mucha

Marta Kocimska, Michał Rybak, Marta Brzęk                                  n. Elżbieta Wardzała-Sereś

Kwalifikacja do wystawy:

Miłosz Buliński, Mikołaj Buliński                                                               n. Agnieszka Mucha

Martyna Jedynowicz, Michalina Kumańska                                      n. Elżbieta Wardzała-Sereś

 

16. XXII Konkurs Plastyczny „Moje marzenia”    (Oświęcim, 14.05.2018)

Wyróżnienia I stopnia:

Maja Doległo, Martyna Kokoszka, Alicja Mądrala                                 n. Agnieszka Mucha

Lena Gosko                                                                                                       n. Kinga Pawlik

Wyróżnienia II stopnia:

Oliwia Zeman                                                                                                     n. Kinga Pawlik

Karolina Korczyk                                                                                              n. Anetta Sanak

Kwalifikacja do wystawy: Matylda Kwadrans                                                        n. Kinga Pawlik

 

17. Otwarte Mistrzostwa Gilowic dla dzieci do lat 12   (Gilowice, 12.11.2017)

IV miejsce: Natalia Klęczar

VI miejsce: Oskar Pietyra

VIII miejsce: Kacper Łucka

IX miejsce: Paweł Szkodny                                                                          n. Tomasz Kantyka

 

18. Konkurs plastyczny „Boże Narodzenie”   (Chełmek, grudzień 2017)

Wyróżnienie: Victor Chmurski                                                                    n. Agnieszka Mucha

 

 

 

Przedsięwzięcia i imprezy organizowane i współorganizowane

przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu

 w roku szkolnym 2017/2018

 

Zorganizowanie III Powiatowego Konkursu Historycznego „SOLIDARNI” – 17.10.2017  etap szkolny konkursu wiedzy historycznej; 26.10.2017 finał – etap powiatowy konkursu wiedzy historycznej

Oprawa muzyczna Gali 24. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego w MBP 29.09.2017

Współorganizacja Powiatowej Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej  – scenariusz, oprawa muzyczna, dekoracje    12.10.2017

Zorganizowanie Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej dla młodzieży  18.10.2017

Oprawa artystyczna Dnia Seniora organizowanego przez ZUS
– występ sekcji teatralnej oraz wokalno-instrumentalnej 24.10.2017

Współorganizacja Powiatowej Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości
oprawa graficzna, projekty zaproszeń i plakatów, oprawa muzyczna; pozyskanie sponsorów, wręczenie nagród Laureatom III Powiatowego Konkursu Historycznego „Solidarni” oraz Laureatom Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej, występ grupy tanecznej    09.11.2017

Wydawanie biuletynu młodzieżowego „Tag_MY” przez Międzyszkolny Klub Dziennikarza działający przy MDK – 9 numerów czasopisma

Zorganizowanie VIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Nasze Lektury”” – siedem etapów: 31.10.201, 24.11.2017, 15.12.2017, 02.02.2018, 23.03.2018, 27.04.2018, 25.05.2018 – podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom 21.06.2018

Oprawa muzyczna Dnia Seniora, zorganizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku – występ wokalistki MDK 14.11.2017

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach – współorganizacja 20.11.2017

Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Szachach Drużynowych – współorganizacja 6.11.2017

Zorganizowanie Zabawy Andrzejkowej dla dzieci 30.11.2017

Zorganizowanie Eliminacji Rejonowych XXI Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi” 4.12.2017

Zorganizowanie IV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Moje miejsce na ziemi” – komisja konkursowa 28.11.201, wystawa i wręczenie nagród podczas XVII Powiatowych Targów Edukacyjnych 14.12.2017

Oprawa muzyczna i prezentacja MDK na XVIII Powiatowych Targach Edukacyjnych – występ zespołu wokalno-instrumentalnego WALK 14-15.12.2017
Występ uczestników sekcji wokalno-instrumentalnej MDK podczas Koncertu Kolęd w Chełmku 22.12.2017

Zorganizowanie XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Tradycje świąteczne i noworoczne. Hej, kolęda, kolęda!” 8.12.2017

Zorganizowanie uroczystości podsumowującej XVII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Tradycje świąteczne i noworoczne. Hej, kolęda, kolęda” – wręczenie nagród, wernisaż wystawy pokonkursowej oraz koncert zespołów muzycznych MDK 11.01.2018

Koncert muzyków MDK w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12.01.2018

Koncert zespołu WALK podczas spotkania noworocznego pani wicepremier Beaty Szydło z samorządowcami w Graboszycach 22.01.2018

Koncert zespołu WALK podczas regionalnej uroczystości z okazji XXXVII rocznicy Strajku Generalnego na Podbeskidziu – w Bielsku Białej 02.02.2018

Występ uczestników sekcji wokalno-instrumentalnej podczas Koncertu Kolęd
w MOKSiR w Chełmku 19.01.2018

Zorganizowanie Koncertu Kolęd i Pastorałek w Miejskiej Bibliotece Publicznej 22.01.2018 – występ zespołów muzycznych MDK

Zorganizowanie Balu Karnawałowego dla dzieci 08.02.2018

Współorganizacja Oświęcimskiego Turnieju Szachowego o Puchar Starosty Oświęcimskiego (zasięg ogólnopolski)   3.03.2018

Oprawa muzyczna Powiatowych Targów Pracy i Edukacji 
– występ duetu muzycznego MDK     15.03.2018

 

Powiatowy projekt ECO-AKTYWNI – wyjazdy ekologiczno-turystyczne:
1. Beskidy – Wapienica – Szyndzielnia – Klimczok – Błatnia – Palenica – Wapienica – współorganizacja wyjazdu ekologiczno-turystycznego 16.09.2017
2. Bieszczady – współorganizacja wyjazdu ekologiczno-turystycznego 19.09.2017-22.09.2017
3. Tatry „Z plecakiem przez góry” – współorganizacja wyjazdu ekologiczno-turystycznego 29.09.2017
4. Dolina Rohacka w Tatrach Zachodnich – współorganizacja wyjazdu ekologiczno-turystycznego 07.10.2017
5. Jaworzynka – Girova – Hrcava – Trójstyk  – współorganizacja wyjazdu ekologiczno-turystycznego 4.11.2017
6. Beskid Mały: Łodygowice – Przysłop – Rogacz – Międzybrodzie Bialskie – współorganizacja wyjazdu ekologiczno-turystycznego 03.03.2018
7. Wyjazd narciarski w Tatry – współorganizacja wyjazdu ekologiczno-turystycznego 19-23.03. 2018
8. „Ekologia w młynie, na termach w Uniejowie i w kopalni soli w Kłodawie” – współorganizacja wyjazdu ekologiczno-turystycznego 4-5.04.2018
9. Beskid Śląski: Koniaków (Muzeum u Kawuloka, Centrum Pasterskie) – Rupieńka – Trójstyk współorganizacja wyjazdu ekologiczno-turystycznego 14.04.2018
10.  Pieniny: Krościenko – Czerteż – Sokolica – Czerteż – Zamkowa Góra -Schronisko Trzy Korony w Sromowcach Niżnych, spływ Dunajcem, Droga Pienińska przez Czerwony Klasztor – współorganizacja wyjazdu ekologiczno-turystycznego 12-13.05.2018
11. „Podróże z Kopernikiem – Kotlina Kłodzka” – współorganizacja wyjazdu ekologiczno-turystycznego 21-24.05. 2018
12. Spływ kajakowy – współorganizacja wyjazdu ekologiczno-turystycznego 24-28.05.2018
13. „Śladem narciarskim” Tatry – współorganizacja wyjazdu ekologiczno-turystycznego 7-8.06.2018

14.Kotlina Kłodzka i Góry Stołowe – współorganizacja wyjazdu ekologiczno-turystycznego 11 – 15.06.2018

Powiatowy Projekt „KREATYWNI’2018”
– regulamin konkursu, projekt plakatu, harmonogram przeglądu, jurorzy

– przesłuchania konkursowe uczestników Powiatowego Przeglądu Artystycznego „Kreatywni’2018”: PZ nr 1 w Oświęcimiu, PCKTiB w Oświęcimiu 05.02.2018; PZ nr 2 w Oświęcimiu, PZ nr 4 w Oświęcimiu 26.02.2018; PZ nr 10 w Kętach, PZ nr 11 w Kętach 05.03.2018; PZ nr 9 w Kętach 12.03.2018; PZ nr 6 w Brzeszczach,  SOSW w Oświęcimiu 26.03.2018

– Gala Kreatywnych – współorganizacja uroczystości –  podsumowanie Powiatowego Przeglądu Artystycznego KREATYWNI’2018, oprawa graficzna – projekty zaproszeń i dyplomów oraz dekoracja sali, nagrody, wystawa pokonkursowa, aranżacja piosenki finałowej laureatów    26.04.2018

Warsztaty Artystyczne w Bieszczadach dla laureatów Przeglądu „Kreatywni’2018” – organizacja, rezerwacje, umowy, prowadzenie warsztatów   19 – 26.05.2018

Rejs żeglarski po mazurskich jeziorach  dla najaktywniejszych wolontariuszy szkół powiatowych – organizacja, rezerwacje, umowy     3-10.06.2018

Wyjazd naukowo-turystyczny dla najlepszych uczniów szkół powiatowych
– organizacja, rezerwacje, umowy, oprowadzanie turystyczne i prowadzenie warsztatów (Toruń – Gdańsk – Łazy) 13-20.06.2018

Zorganizowanie XXI Miejskiego Konkursu Wiedzy o Oświęcimiu
rozwiązywanie zadań konkursowych 13.03.2018, wręczenie nagród 12.05.2018

Zorganizowanie Eliminacji Powiatowych XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych  26.04.2018

Zorganizowanie Imprezy Plenerowej „Majówka z MDK”, będącej podsumowaniem pracy poszczególnych sekcji       12.05.2018

Udział w organizacji Powiatowego Konkursu Plastycznego na Plakat o tematyce anty-smogowej – 28.05.2018, 11.06.2018

Oprawa muzyczna sesji naukowej „Rodzina kolebką miłości Boga i Ojczyzny – ku Niepodległej”  w ramach Marszu dla Życia i Rodziny 8.06.2018

Współorganizacja Powiatowych Indywidualnych Mistrzostw w Szachach dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych – impreza towarzysząca Life Festival Oświęcim 13.06.2018

Współorganizacja Symultany Szachowej z Arcymistrzem Krzysztofem Bulskim – impreza towarzysząca Life Festival Oświęcim 13.06.2018

Zorganizowanie zajęć otwartych „Sobota w MDK”:

-Jesienny Turniej Szachowy, Kalambury, Projektowanie mody, Mini Turniej Spostrzegawczości 23.09.2017

– Otwarte Indywidualne Mistrzostwa MDK w Szachach dla młodzieży w wieku 13-19 lat, Projektowanie odzieży, Mini Turniej Gier Karcianych 21.10.2017

– Projektowanie mody, Warsztaty Plastyczne, Warsztaty gitarowe -„Przeboje polskiego popu”, Otwarte Indywidualne Mistrzostwa MDK w Szachach dla dzieci do lat 12 18.11.2017

-Projektowanie mody, Warsztaty Plastyczne, Warsztaty gitarowe -„Przeboje muzyki filmowej”, Świąteczny Turniej Szachowy 16.12.2017

– Turniej w Kloca – gra w szachy parami, Warsztaty gitarowe – „Podstawy gry na gitarze elektrycznej”, Warsztaty instrumentalne  „W  świecie instrumentów strunowych” 27.01.2018

– Warsztaty Teatralne – praca nad słuchowiskiem w oparciu o klasykę poezji Tadeusza Różewicza, Świąteczny Turniej Szachowy, Warsztaty gitarowe-podstawy gry na gitarze elektrycznej24.03.2018

– Blitz – Indywidualny Turniej Szachów Błyskawicznych, Warsztaty teatralne „Śluby panieńskie”- inscenizacja wybranych scen 9.06.2018

Zorganizowanie warsztatów grupy dziennikarskiej
– warsztaty filmowe z Fundacją „Machina Zmian” 22.11.2018

– warsztaty w drukarni DTL w Porąbce  9.02.2018

Zorganizowanie warsztatów plastycznych:
– rękodzieło Dolina Soły 17.09.2018

– Autoportret psychologiczny w technice tempery 22.11.2017

– Portret kubistyczny w technice kolażu 24.11.2017

– „Studium martwej natury w technikach mieszanych” 25.04.2018

– „Wiosenny pejzaż w technice pasteli olejnych” 27.04.2018

– „Zajęcia w plenerze – pejzaż, akwarela” 6.06.2018

– „Zajęcia w plenerze – pejzaż, akwarela” 8.06.2018

– „Drugie życie przedmiotu” 2.07.2018

„Ferie z MDK” – zorganizowanie zajęć otwartych w liczbie 87 spotkań
12-23.02.2018

„Lato z MDK” – zorganizowanie zajęć otwartych w liczbie 110 spotkań
25.06-18.07.2018

 

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY DO MDK

 

 

 

Rok w MDK – podsumowanie