Zespół muzyczny WALK z Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu doskonali swój poziom artystyczny i coraz częściej pojawia się na okolicznych scenach, zapraszany przez organizatorów ważnych imprez. Grupa występuje w składzie: Katarzyna Kolasa – wokal, Kacper Ledwoń – gitara, Maciej Adamus – gitara, Michał Wiśniewski – bas, Wojciech Kościelniak – perkusja.

Ostatnio koncert zespołu stanowił część artystyczną uroczystości z okazji XXXVII rocznicy Strajku Generalnego na Podbeskidziu, jaka odbyła się 2 lutego w Bielskim Centrum Kultury
    Wcześniej, 22 stycznia 2018 r. młodzi muzycy zaprezentowali się podczas spotkania noworocznego pani wicepremier Rządu RP Beaty Szydło i posła na Sejm RP Zbigniewa Biernata z samorządowcami naszego powiatu.
    Uczestniczyli także w styczniowym graniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a wcześniej w powiatowych uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Edukacji Narodowej oraz na Powiatowych Targach Edukacyjnych.
    WALK pracuje w MDK pod opieką pani Kamili Sibik. Ci zdolni muzycy w swoim repertuarze mają zarówno utwory autorskie, jak i zapożyczone, które sami aranżują. Zespół jest laureatem V Konkursu Piosenek Jacka Kaczmarskiego oraz Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej – 2017 r.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zespół „WALK” z MDK rozwija skrzydła