11 stycznia 2018 roku odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej oraz uroczystość wręczenia nagród laureatom XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Tradycje świąteczne i noworoczne. Hej, kolęda, kolęda!”, odbywającego się pod patronatem Starosty Oświęcimskiego, a organizowanego od siedemnastu lat przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu i Akcję Katolicką przy Parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu.

Na konkurs wpłynęło 535 prac.  Na wystawie zaprezentowane zostały najlepsze. Są wśród nich zarówno prace przestrzenne, jak i płaskie, wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi. Autorom prac nie brakowało pomysłów i dużych umiejętności w przedstawieniu tematu. Jury – Magdalena Prochowska, Paweł Warchoł i Remigiusz Dulko – nie miało łatwego zadania. Ogółem komisja przyznała 57 nagród i 57 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych.

Jak co roku, wernisaż odbywał się w gościnnych progach Parafii św. Maksymiliana, w sali św. Józefa. Uroczystość otworzyła pani dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Bogumiła Goryczka, a swoimi refleksjami podzielili się nasi goście: wicestarosta Jarosław Jurzak, wiceprezydent Andrzej Bojarski oraz reprezentujący gospodarzy – ks. Andrzej Trzop i pani Dorota Kinalczyk z Akcji Katolickiej. Zaraz potem wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, Urząd Miasta Oświęcim, Urząd Gminy Oświęcim i Młodzieżowy Dom Kultury.

W czasie uroczystości młodzież wręczyła kolejne odznaki „Przyjaciel MDK” panu wicestaroście Jarosławowi Jurzakowi oraz pani Ewie Pawlusiak z Zarządu Powiatu. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życząc dalszych sukcesów. Dziękujemy także opiekunom, którzy swoim wsparciem niewątpliwie przyczynili się do sukcesów młodych artystów.

Wernisaż uświetnił występ wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury, którzy muzyką i śpiewem kolęd wprowadzili świąteczną atmosferę. Na scenie zaprezentowali się: Patrycja Sroka oraz duet – Zuzanna Bratek i Anna Walancik – podopieczne pani Kamili Sibik oraz pana Janusza Majcherka. O piękną oprawę graficzną oraz sprawny przebieg uroczystości zadbały panie plastyczki: Elżbieta Wardzała-Sereś i Anetta Sanak.

Szczegółowe wyniki w zakładce KONKURSY

Foto-relacja w zakładce GALERIA

Wernisaż wystawy XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Tradycje świąteczne i noworoczne. Hej, kolęda, kolęda!”