Małgosia Noworyta najlepsza w finale „SOLIDARNYCH”

W czwartek 26 października 2017 r. Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu przeprowadził finał III Powiatowego Konkursu Historycznego „SOLIDARNI”, w którym uczestniczyło 29 uczniów, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Finaliści rozwiązywali trudne zadania testowe, przygotowane przez pana Artura Kasprzykowskiego z katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Najlepszą finalistką okazała się Małgorzata Noworyta z PZ nr 2 SOMSiT w Oświęcimiu. Drugie miejsce zajęła  Dagmara Kierpiec z LO im. St. Wyspiańskiego w Kętach [PZ 11], a trzecie Piotr Czerwiński z PCKTiB  w Oświęcimiu. Na dalszych pozycjach znaleźli się: Paulina Jaszczurowska, Katarzyna Chrząszcz, Gabriela Klimkowicz, Kamil Malec, Kacper Woźniak, Weronika Sikora, Natalia Lekki.

Konkurs, odbywający się pod patronatem NSZZ Solidarność oraz Instytutu Pamięci Narodowej, zorganizowała pani Bogumiła Goryczka z Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu. Sponsorami nagród są: Firma SYNTHOS SA i funkcjonująca w niej Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność, Region Podbeskidzie i Region Małopolska NSZZ Solidarność, Oddziały Instytutu Pamięci Narodowej: w Krakowie i w Katowicach oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

Wręczenie cennych nagród odbędzie się podczas powiatowej uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości 9 listopada 2017 r. w Oświęcimskim Centrum Kultury. Będzie to również okazja do podsumowania Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej, którego laureaci zaprezentują się na scenie. Zapraszamy.

Młodzieżowy Dom Kultury
w Oświęcimiu