ABY NAUCZYCIEL BYŁ AUTORYTETEM

Nauczyciele i uczniowie placówek oświatowych Powiatu Oświęcimskiego uczcili Dzień Edukacji Narodowej 12 października 2017 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury. Wyróżniający się nauczyciele zostali uhonorowani Nagrodami Starosty. Jedną z nich otrzymała pani Elżbieta Wardzała-Sereś z Młodzieżowego Domu Kultury. Gratulujemy!

O artystyczną oprawę uroczystości zadbał Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu. Panie: Elżbieta Wardzała-Sereś, Anetta Sanak i Kinga Pawlik przygotowały dekorację. Bohaterowie uroczystości występowali na tle różnokolorowych wachlarzy i słów Barbary Cage: „Nauczyciel widzi więcej, nie tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze”.

Muzycznych wrażeń dostarczył zespół wokalno-instrumentalny MDK w składzie: Katarzyna Kolasa – wokal, Patrycja Sroka – wokal, Maciej Adamus – gitara elektryczna, Wojciech Kościelniak – perkusja, Kacper Ledwoń – gitara elektryczna, Michał Wiśniewski – gitara basowa, Oskar Dębski – gitara akustyczna. Młodzi muzycy wspierani przez panią Kamilę Sibik i pana Janusza Majcherka wykonali utwory: „I love Rock and Roll” z repertuaru The Arrows, „Riptide” z repertuaru Vance Boy, „Another Brick in the Wall” z repertuaru Pink Floyd oraz „Radioactive” z repertuaru Imagine Dragons. Gościnnie wystąpił też współpracujący z nami zespół The Camel Trio.

Jednym z punktów imprezy było podsumowanie dwóch projektów dla młodzieży – „KREATYWNI’2017” oraz „ECO-AKTYWNI”, realizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury.

Pełna relacja z wydarzenia ukaże się w drugim numerze międzyszkolnej gazety „Tag_MY”, czyli pod koniec października. Już dziś namawiamy do lektury.

redakcja „Tag_MY”