„TAG_MY” – NARODZINY

Międzyszkolny Klub Dziennikarski działający od września w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu wydał pierwszy numer gazety o intrygującej nazwie – „Tag_MY”.

 

 

Młodzi dziennikarze przez cały miesiąc wytężali siły, by pod koniec września pierwszy numer gazety był gotowy do druku. Pisali artykuły o tym, co dzieje się w ich szkołach, przeprowadzali wywiady, wybierali fotografie, ustalali layout. Montowali również materiały filmowe, bo chcieli się sprawdzić w roli reporterów telewizyjnych.

Tag_MY rozrosło się do dwudziestu ośmiu stron, a z jego okładki spogląda przekornie Karol i zachęca do zapoznania się z wnętrzem.
W „nadzieniu” gazety same rarytasy – między innymi artykuły o nowym rozdziale w historii oświaty Powiatu Oświęcimskiego, o akcjach charytatywnych prowadzonych przez młodzież, o Kreatywnych, o projektach, wymianach, wyjazdach edukacyjnych. Są i rozmowy o kulturze (również po angielsku), poezja młodych artystów, muzyka szkolnego zespołu, a nawet przepisy na krzepiące drugie śniadanie.

Zaczął się już październik, młodzież znów zbiera materiały do gazety. Na kolegium redakcyjnym przedstawiono mnóstwo ciekawych pomysłów na artykuły. Perełką numeru będą jubileusz Dąbrowskiej w Kętach i… wywiad z Minister Edukacji Narodowej, panią Anną Zalewską.

Zapraszamy do czytania „Tag_MY” również w wersji elektronicznej, która już niebawem pojawi się na Portalu Oświatowym.

Izabela Sieranc