Krzysztof Dawidziuk z MDK najlepszym juniorem IX Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych

Za nami IX Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych. Puchar dla najlepszego juniora zdobył modelarz oświęcimskiego MDK, Krzysztof Dawidziuk. Na podium stanęli również inni podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury: Martyna Bartecka, Kacper Romanek, Jan Romanek oraz Robert Guzik, którzy w grupie  młodzików zaprezentowali modele w kategorii budowli oraz budowli kolejowych.  Instruktorem  modelarzy jest pan Dariusz Pawlica.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i cieszył się dużym zainteresowaniem,  o czym świadczy obecność utytułowanych modelarzy, zdobywających laury w Polsce i Europie. W grupie seniorów zwyciężył pan Andrzej Jakulewicz. Do konkursu zgłoszono 250 modeli. Można je było obejrzeć na wystawie pokonkursowej, której towarzyszyły również makiety kolejek elektrycznych Oświęcimskiego Klubu Modelarzy Kolejowych  „Piętrusek”.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu jest nauczyciel MDK, Dariusz Pawlica, a sponsorami i współorganizatorami – Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, Urząd Miasta Oświęcim, Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu, Oświęcimskie Centrum Kultury, Miejskie Gimnazjum nr 2, Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska oraz Oświęcimski Klub Modelarzy Kolejowych „Piętrusek”.