Graficy MDK pracowali w profesjonalnej pracowni WST

W kwietniu 2017 r. podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu brali udział w wyjazdowych warsztatach artystycznych – z grafiki warsztatowej-litografii oraz z rysunku architektonicznego – na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Nasi młodzi plastycy mieli okazję poznać tajniki warsztatowe, pracując pod okiem nauczycieli akademickich w profesjonalnych pracowniach.   W trakcie  dwóch bloków warsztatowych wzięli udział w kilkugodzinnych zajęciach plastycznych. Młodzież mogła spróbować swoich sił w tworzeniu prac graficznych techniką litografii oraz rysunku przestrzennego. Zajęcia z  grafiki warsztatowej odbyły się w pracowni druku wklęsłego. Wszyscy mieli możliwość stworzenia swojego dzieła od podstaw oraz zapoznali się z historią fachu drukarskiego. Podczas zajęć z rysunku przestrzennego młodzież  stworzyła projekty  brył w oparciu o zasadę perspektywy z jednym punktem zbiegu.

Warsztaty były dla wszystkich wspaniałym doświadczeniem, tym bardziej, że większość uczestników wiąże swoją przyszłość ze studiami na kierunkach artystycznych. Na co dzień w MDK pracują pod okiem nauczycielek: Elżbiety Wardzały-Sereś i Kingi Pawlik, które zorganizowały ten wyjazd.