MDK na Międzynarodowym Pikniku Organizacji Pozarządowych

W dniu 24 września 2016 r. na Rynku Głównym odbył się Międzynarodowy Piknik Organizacji Pozarządowych, podczas którego Młodzieżowy Dom Kultury po raz kolejny zaprezentował swoją działalność. W ramach pikniku nauczyciele MDK zorganizowali dla dzieci i młodzieży różnorodne zajęcia. Były to m.in. zabawy plastyczne, turniej szachowy oraz gry logiczne. Na scenie wystąpił zespół wokalno-instrumentalny MDK pod opieką pana Janusza Majcherka w składzie: Sonia Nowak, Oskar Dębski, Karol Jarosz.

Organizatorem przedsięwzięcia były wspólnie: Powiat Oświęcimski i Miasto Oświęcim. Kilkadziesiąt  stowarzyszeń, klubów i fundacji działających na terenie naszego powiatu, pokazało swoją działalność i dorobek.

Wystawom, podobnie jak w ubiegłym roku, towarzyszyły prezentacje artystyczne i taneczne, koncerty zespołów muzycznych i orkiestry dętej, pokazy sportowe, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.