„I wesoło, i muzycznie” – czerwcowy event MDK!

Młodzieżowy Dom Kultury  od lat skupia najzdolniejszych i najbardziej utalentowanych  młodych ludzi z powiatu oświęcimskiego.  Byliśmy tego świadkami 11 czerwca podczas  imprezy plenerowej. Dopisali zarówno goście, jak i  pogoda.

Pani dyrektor – Bogumiła Goryczka  – otwierając imprezę podkreśliła, że MDK to miejsce odkrywania talentów i kreatywności młodzieży. Życząc dalszych sukcesów dzieciom i młodzieży wyraziła podziw i uznanie dla ich dotychczasowych osiągnięć.

Zebrani na uroczystości  młodzi ludzie  i ich rodzice podkreślali, że uczestnicząc w zajęciach różnych sekcji odkrywają samych siebie, rozwijają swoją wyobraźnię, uczą się systematyczności i co chyba najważniejsze, radzą sobie z tremą podczas publicznych wystąpień.

Uczestnicy różnych sekcji prezentowali swoje zdolności – plastyczne, rękodzielnicze, muzyczne, teatralne, taneczne, sportowe, a także umiejętności logicznego myślenia.

W czasie imprezy każdy mógł sprawdzić swoje możliwości w turnieju szachowym, w sprawnościowym torze przeszkód, rozwiązując zagadki logiczne lub tworząc ozdobne maski. Na koniec imprezy zebrani zatańczyli wspólnie taniec „belgijski”.

Muzyczna oprawa imprezy była świetna. Wychowankowie MDK zachwycili wyczuciem rytmu     i śpiewem wpadających w ucho  utworów  lubianych przez młodzież. Oceniając  występy młodych artystów,  rodzice wyrażali swoją aprobatę słowami -Tak trzymać!

Oprac.: Młodzi Dziennikarze MDK