Najlepsi uczniowie szkół powiatowych na wycieczce naukowo-turystycznej

W poniedziałek, 30 maja dwudziestu najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu pojechało na tygodniową wycieczkę naukowo-turystyczną, będącą formą nagrody, ufundowanej przez Zarząd Powiatu, a zorganizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury.

Pierwszym punktem podróży był Toruń, gdzie zwiedzali zabytkową Starówkę. W programie znalazło się też Toruńskie Planetarium, a w nim najpierw seans o warunkach panujących na poszczególnych planetach w Układzie Słonecznym, a następnie interaktywna wystawa „Geodium”, poświęcona Ziemi.

Drugiego dnia uczniowie udali się do Gdańska. W naukowym Centrum „Hewelianum” uczestniczyli w  warsztatach naukowych z fizyki i chemii oraz prowadzili indywidualne eksperymenty na stanowiskach  doświadczalnych z różnych dziedzin nauki. Następnie poznawali najstarszą część miasta podczas spaceru po klimatycznych uliczkach.

Na koniec wizyty w Gdańsku z wielkim zachwytem obejrzeli nowoczesną wystawę w Europejskim Centrum Solidarności, poszerzając wiedzę z najnowszej historii Polski.

Od wtorkowego wieczoru młodzież przebywała w nadmorskich Łazach. Tu był czas zarówno na specjalistyczne warsztaty dydaktyczne, jak również na zajęcia kulturalne, aktywny wypoczynek oraz
spotkania integrujące.

Mimo, że uczestnicy wycieczki byli z różnych szkół, szybko się poznali i zintegrowali, o czym świadczy wspaniała atmosfera panująca w grupie.