Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniach 26-27 kwietnia 2016 odbywały się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Organizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji, Wadowicka Delegatura Kuratorium Oświaty, Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu oraz Ośrodek Kultury w Brzeszczach.

W pierwszym dniu zawodnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a drugiego dnia pokonywali rowerowy tor przeszkód oraz wykazywali się wiedzą z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.

Wyniki eliminacji:

Gimnazja

I Miejsce
Drużyna z Gimnazjum Nr 1 Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Przeciszowie w składzie: Robert Rzepka, Justyna Skrobacz i Adam Jurecki z opiekunem: panią Małgorzatą Matyja.

II Miejsce
Drużyna z Gimnazjum Gminnego w Podolszu w składzie: Marcin Folga, Karol Mazur i Konrad Momot z opiekunem panią Beatą Urbańczyk.

III Miejsce
Drużyna z Gimnazjum Gminnego w Polance Wielkiej w składzie; Grzegorz Drabczyk, Sebastian Parzymięso i Konrad Zięba z opiekunem panią Beatą Jarzębowicz.

Szkoły podstawowe

I Miejsce
Drużyna Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Przeciszowie w składzie: Filip Momot, Dawid Nikliborc, Zuzanna Knapik, Emilia Hutny z opiekunem panią Małgorzatą Matyja

II Miejsce
Drużyna Szkoły Podstawowej w Podolszu w składzie: Anna Czekańska, Anna Górny, Mateusz Kondek, Jakułekb Chwa z opiekunem panią Beatą Urbańczyk.

III Miejsce
Drużyna Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej w składzie: Zuzanna Bratek, Natalia Krawczyk, Jakub Filip, Bartosz Marzec z opiekunem panią Urszulą Mitoraj.

Laureaci pierwszych miejsc awansowali do etapu wojewódzkiego.