Laureaci Konkursu „SOLIDARNI” na wycieczce w Warszawie

Najlepsi uczestnicy Powiatowego Konkursu Historyczno-Artystycznego „SOLIDARNI” przez trzy dni zwiedzali stolicę. Wycieczka była nagrodą, ufundowaną przez Zarząd Powiatu w Oświęcimiu.Pierwszym punktem programu była wizyta w Parafii św. St. Kostki przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki, zamordowanego przez komunistów. W rocznicę jego śmierci nasi uczniowie złożyli tu wiązankę kwiatów z napisem „Pamiętamy – młodzież Powiatu Oświęcimskiego”.

Kolejnymi punktami wycieczki było zwiedzanie z przewodnikami miejsc związanych z historią miasta, m. in.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamku Królewskiego, Starówki, a także kilkugodzinny spacer po różnych zakątkach stolicy.
Jeden z wieczorów grupa spędziła w Teatrze Powszechnym, gdzie obejrzała spektakl „Lalka, najlepsze przed nami”, a po nim spotkała się z odtwórcą głównej roli Marcinem Czarnikiem (z pochodzenia oświęcimianinem).
Najdłuższa i najbardziej absorbująca była wizyta w Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie młodzież uczestniczyła w pokazach oraz samodzielnie przeprowadzała liczne doświadczenia i obserwacje naukowe.
Duże zainteresowanie wzbudziło też zwiedzanie Stadionu Narodowego trasą ekskluzywną, a więc nie tylko obejrzenie boiska i ogromnej widowni, ale też wizyta w szatniach dla piłkarzy, w luksusowych lożach dla VIP, na stanowiskach komentatorskich, w sali konferencji prasowych, czy w kaplicy wielowyznaniowej.

Organizatorem wycieczki był Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu.