Podsumowania Powiatowego Konkursu Historyczno-Artystycznego „Solidarni”

W dniu 8.10.2015 r. w Oświęcimskim Centrum Kultury w Oświęcimiu odbyła się uroczystość poświęcona 35 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. To spotkanie było też okazją do podsumowania Powiatowego Konkursu Historyczno-Artystycznego „Solidarni”, którego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu.

Patronat medialny objęli: Telewizja Kęty (TVK HD), Głos Ziemi Oświęcimskiej, Kronika Beskidzka oraz portale: oswiecimonline.pl i kulturalnypowiat.pl.

Wyniki konkursu wiedzy historycznej:

Józef Dylik PZ 1
Kamil Przybycień PZ 10
Kornelia Jędrusik PZ 6
IV miejsce
Piotr Czerwiński PZ 3
V miejsce
Justyna Adamus PZ 9

Wyniki konkursu plastycznego:

Martyna Łysoń ZSZ TS
Kornelia Jędrusik PZ 6
Wojciech Siarek PZ 4

Wyróżnienia:

Artur Piwowarczyk PZ 2
Szymon Lech MDK
Joanna Urbańczyk MDK

Wyniki konkursu na krótką formę multimedialną:

Klaudia Blacha, Michał Dźwigoń i Wojciech Kublin PZ 9
Klaudia Raźniak PZ 8
Agnieszka Księżarczyk i Karolina Bugajska PZ 2

Wyróżnienie:
Marta Łysek i Patrycja Luranc PZ 2

32 najlepszych uczestników konkursu zostało zakwalifikowanych na trzydniową wycieczkę do Warszawy.

Na koniec uroczystości przedstawiono spektakl pt. „Drogi do Solidarności” w wykonaniu
młodzieży. Autorem scenariusza był teatrolog i dramatopisarz pan Janusz Toczek. Na scenie pojawili się aktorzy Teatru „Na stronie” z LO im. Konarskiego w Oświęcimiu oraz Grupa Teatralna „Minus Jeden” z LO im. Dąbrowskiej w Kętach. Reżyserami byli: Janusz Toczek, Donata Wójcik-Babska oraz Izabela Paszko. Całe przedsięwzięcie wymagało wielu tygodni intensywnej pracy, dobrej organizacji  oraz koordynacji poszczególnych elementów projektu, dlatego organizatorzy złożyli podziękowania:

– Inicjatorom przedsięwzięcia, panom: Radosławowi Włoszkowi – przewodniczącemu Rady Powiatu oraz panu Jarosławowi Jurzakowi – wicestaroście.

– Za przygotowanie i przeprowadzenie poszczególnych konkursów oraz zorganizowanie  gali jubileuszowej i wycieczki podziękowano pani Bogumile Goryczce – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu.

– Za wypożyczenie rekwizytów do spektaklu podziękowano Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz panu Arturowi Kasprzykowskiemu z IPN.

Projekty graficzne zaproszeń, plakatów i dyplomów wykonała pani Elżbieta Wardzała- Sereś z Młodzieżowego Domu Kultury, a dekoracje do spektaklu pani Kinga Pawlik – również z MDK.

Jurorami konkursów byli Państwo: Paweł Warchoł, Elżbieta Błaszczyk, Monika Stalica, Aneta Flisowska, Elżbieta Tymińska, Halina Herman, Michał Szydłowski, Artur Kasprzykowski, Bogumiła Goryczka.

Pomoc techniczna i organizacyjna: pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury, Oświęcimskiego Centrum Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.

Poczęstunek przygotowała Restauracja „Skorpion”.

Relacja:http://kulturalnypowiat.pl/news/obchody-35-lecia-niezaleznego-samorzadnego- zwiazku-zawodowego-solidarnosc