VII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych

W dniach 10-12 kwietnia 2015 r. odbywał się VII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych współorganizowany przez nasz MDK.  W imprezie zaprezentowano  250 modeli w kilkunastu klasach i trzech grupach wiekowych modelarzy z  Bielska – Białej , Krakowa, Jaworzna, Gliwic, Rudy Śląskiej, Mikołowa, Tychów, Myszkowa, Kęt, Czańca, Gilowic, Przeciszowa, Polanki Wielkiej, Libiąża oraz Oświęcimia.

Na tle tak silnej konkurencji bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi modelarze Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu: Krzysztof Dawidziuk, Kacper Klimek, Dawid Pacyga i Natalia Klimek, zdobywając nagrody w kilku klasach modeli.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt udziału modelarzy z Przeciszowa – p. Andrzeja Zemły, p. Łukasza Fuczka, p. Andrzeja Jakulewica, którzy w ubiegłym roku zdobyli tytuły mistrzów Świata i Europy w kategorii okrętów.

Nagrodę główną tegorocznej edycji konkursu zdobył pan Łukasz Fuczek, a nagroda publiczności trafiła do rąk pana Zbigniewa Żółtaszka .

Dodatkowymi atrakcjami wystawy były makiety kolejek elektrycznych „Oświęcimskiego Klubu Modelarzy Kolejowych”, zdjęcia o tematyce kolejowej autorstwa  Grzegorza Moca i Mateusza Moca, a także wystawa starego sprzętu RTV  z poprzedniego wieku (przygotowana przez panów: S. Bromnika, B. Kramarczyka, J. Dawidziuka, G. Moca, R. Węgrzyna, D. Pawlicę).

Głównym organizatorem konkursu i wystawy był pan Dariusz Pawlica – nauczyciel MDK, prowadzący zajęcia z modelarstwa i decoupage.

Foto_relacja