XIV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Tradycje świąteczne i noworoczne. Hej, kolęda, kolęda!” – wernisaż

W dniu 8 stycznia 2015 r. odbyło się podsumowanie XIV Powiatowego Konkursu Plastycznego „Tradycje świąteczne i noworoczne. Hej, kolęda, kolęda!”. Organizatorem konkursu były: Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu oraz Akcja Katolicka przy Parafii św. Maksymiliana. Patronat objął Starosta Oświęcimski.

Na konkurs wpłynęło 696 prac, w tym: 529 prac w kategorii: „na papierze” oraz 167 prac w kategorii: kompozycje przestrzenne. Komisja konkursowa – Magdalena Prochowska, Waldemar Rudyk oraz Remigiusz Dulko – przyznała 24 nagrody, 57 wyróżnień, a do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała ok. 300 prac.

Wernisaż otworzyła dyrektor MDK – Bogumiła Goryczka, gorąco witając zebranych, a szczególnie młodych twórców, których prace znalazły się na wystawie. Oprócz uczestników i ich rodzin w uroczystości udział wzięli goście: starosta oświęcimski – Zbigniew Starzec, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych – Monika Stalica, wiceprezydent  Oświęcimia – Maria Pędrak, dyrektor Zarządu Szkół i Przedszkoli Miejskich – Barbara Rokowska, dyrektor wadowickiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie – Elżbieta Kowalczyk, gospodarz obiektu – ks. prałat Józef Niedźwiedzki oraz przewodnicząca Akcji Katolickiej – Dorota Kinalczyk.

W trakcie imprezy laureatom wręczono nagrody i wyróżnienia, a wernisaż uświetniły występy zespołów wokalno-instrumentalnych działających w Młodzieżowym Domu Kultury.

Laureatami konkursu zostali:

CZUBA JULIA, HACHUŁA NADIA, PALUCH OLIWIA, SUSKA JAGODA, ŻAK KRYSTIAN, KOWALIK ZOFIA, MARKIEWICZ PATRYCJA, RYBAK MICHAŁ, SORDYL MICHAŁ, WÓJCICKA ALEKSANDRA, DZIWAK JULIA, KŁUSEK OLIMPIA, NAGLIK DOMINIKA, OLEŚ MARTYNA, ALBINIAK OSKAR, GŁOWACKA WERONIKA, LECH SZYMON, ŁYSOŃ MARTYNA., MĄSIOR MARTA, CHLEBOWSKA NIKOLA, MACHACZKA KAROLINA, ŚLIMAK JAKUB, BALONEK ZUZANNA, CHOJNIAK BARTOSZ.