MDK na Międzynarodowym Pikniku Organizacji Pozarządowych

W dniu 27 września 2014 r. na Rynku Głównym odbył się Międzynarodowy Piknik Organizacji Pozarządowych, podczas którego Młodzieżowy Dom Kultury już po raz drugi zaprezentował swoją działalność.

Organizatorem przedsięwzięcia były wspólnie: Powiat Oświęcimski i Miasto Oświęcim. Piknik odbył się dziewiąty raz, a po raz drugi miał charakter międzynarodowy. Kilkadziesiąt  stowarzyszeń, klubów i fundacji działających na terenie naszego powiatu, pokazało swoją działalność i dorobek. Zaprezentowały się również organizacje pozarządowe z zagranicy.

Wystawom, podobnie jak w ubiegłym roku, towarzyszyły prezentacje artystyczne i taneczne, koncerty zespołów muzycznych, pokazy sportowe, konkursy z nagrodami, degustacje pierogów oraz wiele innych atrakcji.

W ramach pikniku nauczyciele MDK zorganizowali dla dzieci i młodzieży różnorodne zajęcia. Było to m.in. malowanie twarzy, ozdabianie balonów, turniej szachowy oraz gry, zagadki i łamigłówki. Na scenie wystąpił zespół wokalno-instrumentalny MDK pod opieką pana Janusza Majcherka w składzie: Monika Hodur, Patrycja Pysz, Oskar Dębski, Robert Mitoraj oraz Urszula Bębenek.