Przedstawiamy wybrane osiągnięcia wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu w roku szkolnym 2013 /2014:

 

Rada Miasta Oświęcim przyznała naszej placówce „Wyróżnienie za działalność w dziedzinie kultury przyczyniając się do kształtowania wśród mieszkańców Oświęcimia wrażliwości estetycznej i aktywnego uczestniczenia w kulturze, budowania poczucia tożsamości z miastem, a także promocji Miasta Oświęcim.”
(Oświęcim, 30.08.2013)

Wyróżnienie odebrała dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury pani Bogumiła Goryczka.

Imię i nazwisko nagrodzonego: Rodzaj nagrody: Nauczyciel prowadzący:
 
XII Konkurs Plastyczny „Darujmy światu pokój”- edycja międzynarodowa (Oświęcim, 23.09.2013)
 Kategoria wiekowa 7-10 lat:
 Aleksandra Moskal Nagroda  Elżbieta Wardzała-Sereś
 Kategoria wiekowa 11-13 lat:
 Katarzyna Adamus Nagroda Elżbieta Wardzała-Sereś
Zuzanna Leszczyńska Nagroda
Zuzanna Matejko Kwalifikacja do wystawy
XI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Tęczowy Kalendarz 2013”
Amelia Wojtas Kwalifikacja do wystawy Małgorzata Domżał
Indywidualne Mistrzostwa Małopolski Juniorów – IV Turniej o Wieżę Wolności (Kraków, 26.10.2013)
Kategoria do lat 10:
Tomasz Musiał III miejsce Tomasz Kantyka
IV Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora MOKSiR – Open A (Chełmek, 24.11.2013)
Wojciech Matusiak 22 miejsce Tomasz Kantyka
Paweł Smajek 30 miejsce
Damian Patyna 34 miejsce
Konkurs poezji śpiewanej „Melodia Mgieł Nocnych” (Brzeszcze, listopad 2013)
Kinga Zabawska Wyróżnienie Joanna Krzyżak
XII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci (Gliwice, grudzień 2013)
Kategoria do lat 8:
Jakub Turza 27 miejsce Tomasz Kantyka
Kategoria do lat 10:
Tomasz Musiał 11 miejsce Tomasz Kantyka
XIII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Tradycje Świąteczne i Noworoczne. Hej kolęda, kolęda!”
Kategoria na papierze:
Grupa wiekowa  6 – 8 lat:  
Alicja Jasieniak Nagroda Małgorzata Domżał
Michał Rybak Nagroda Elżbieta Wardzała-Sereś
Igor Petruczenko Wyróżnienie Małgorzata Domżał
Grupa wiekowa  9 – 11 lat:
Zuzanna Leszczyńska Wyróżnienie Elżbieta Wardzała-Sereś
Maja Wysoczańska Wyróżnienie Małgorzata Domżał
Grupa wiekowa 15 – 19 lat: 
Stanisław Juszczyk Nagroda Elżbieta Wardzała-Sereś
Zuzanna Matejko Wyróżnienie
Kategoria kompozycje przestrzenne:
Grupa wiekowa 6 – 8 lat:
Igor Miler Nagroda Elżbieta Wardzała-Sereś
Dawid Pacyga Nagroda Małgorzata Domżał
Wiktoria Stachura Nagroda
Ślimak Emilia Wyróżnienie
Jan Czuj Wyróżnienie
Julia Irzyk Wyróżnienie
Julia Kozdroń Wyróżnienie
Jakub Łąka Wyróżnienie
Igor Petruczenko Wyróżnienie
Przemysław Sikora Wyróżnienie
Zofia Kwarciak Wyróżnienie
Grupa wiekowa  9 – 11 lat:
Patryk Bruzda Nagroda Elżbieta Wardzała-Sereś
Martyna Bartecka Nagroda Małgorzata Domżał
Kinga Nowobilska Nagroda
Julia Zajas Wyróżnienie
Weronika Cichy Wyróżnienie
Klaudia Michalak Wyróżnienie
Natalia Nowobilska Wyróżnienie
Grupa wiekowa  12 – 14 lat:
Julia Bartecka Nagroda Elżbieta Wardzała-Sereś
Karolina Lasatowicz Nagroda
XIX Międzynarodowy Turniej Młodych Talentów w Szachach Aktywnych (Trzebinia, 15-16.02.2014)
Kategoria do lat 12, chłopcy:
Tomasz Musiał VI miejsce Tomasz Kantyka
I Turniej Szachowy o Puchar Prezesa OSSA   (Oświęcim, 22.02.2014)
Open A 
Wojciech Matusiak 22 miejsce Tomasz Kantyka
Paweł Smajek 47 miejsce
Damian Patyna 48 miejsce
Michał Baranowski 55 miejsce
Open B 
Kategoria do lat 8: 
Jakub Turza 7 miejsce Tomasz Kantyka
Kacper Kantyka 17 miejsce
Wojciech Baranowski 18 miejsce
Kategoria do lat 11:
Tomasz Musiał 4 miejsce Tomasz Kantyka
Karol Marszałek 22 miejsce
VI Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Prezydenta Miasta Oświęcim (Oświęcim, 4-6.04. 2014)
Grupa młodzików:
kategoria: budowle
Krzysztof Dawidziuk I miejsce Dariusz Pawlica
Adam Stawowczyk II miejsce
kategoria: pojazdy kołowe
Jakub Kamyk II miejsce Dariusz Pawlica
kategoria: samoloty jednosilnikowe śmigłowe 
Krzysztof Dawidziuk II miejsce Dariusz Pawlica
IV Małopolski Konkurs Rękodzieła Artystycznego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszyska” (Kraków, 12.04.2014)
Kategoria: prace przestrzenne:
Anna Stańczyk I miejsce Elżbieta Wardzała – Sereś
Nikola Jekiełek I miejsce
Maja Pióro II miejsce Małgorzata Domżał
XVIII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moje marzenia” (Oświęcim, 13.05.2014)
Kategoria wiekowa: dzieci przedszkolne
Magdalena Mąsior Wyróżnienie I stopnia Małgorzata Domżał
Jan Czuj Wyróżnienie III stopnia
Kategoria wiekowa: klasy I-III
Edyta Lasek Wyróżnienie I stopnia Małgorzata Domżał
Szymon Tokarski Wyróżnienie II stopnia
Edyta Lasek Wyróżnienie II stopnia
Anna Mayerberg Wyróżnienie III stopnia
Julia Kozdroń Kwalifikacja do wystawy
Amelia Wojtas Kwalifikacja do wystawy Elżbieta Wardzała – Sereś
IV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Lubię smoki”   (Oświęcim, 13.05.2014)
Kategoria wiekowa: klasy IV-VI
Igor Stoczek Nagroda Elżbieta Wardzała – Sereś
Julia Bartecka Nagroda
Kategoria wiekowa: szkoły gimnazjalne
Antoni Cichy Wyróżnienie Elżbieta Wardzała – Sereś
Katarzyna Adamus Kwalifikacja do wystawy
Wiktoria Mydlarz Kwalifikacja do wystawy
Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Placówek Wychowania Pozaszkolnego (Kraków, 26.05.2014)
Emilia Osiecka, Wyróżnienie Małgorzata Domżał
Aleksandra Brusik Wyróżnienie
Nikola Jekiełek, Wyróżnienie Elżbieta Wardzała – Sereś
Igor Stoczek, Wyróżnienie
Antoni Cichy, Wyróżnienie
Stanisław Juszczyk Wyróżnienie
IX Festiwal Piosenki MUZA 2014 (Zator, 14.06.2014)
Grupa gimnazjalno – licealna:
Aleksandra Burda I miejsce Joanna Krzyżak
Anna Malik III miejsce
Sonia Nowak Wyróżnienie Janusz Majcherek
Oskar Dębski Wyróżnienie
VIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych (Oświęcim 1-3.04.2016)
Grupa: młodzicy
Kategoria: Pojazdy gąsienicowe, Budowle
Krzysztof Dawidziuk I miejsce, Najlepszy modelarz w Kategorii Młodzik Dariusz Pawlica
II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „POZYTYWKA – czyli wszystko to, co sprawia, że jestem szczęśliwy” (Rybnik,10.05.2016)
Kategoria 8-11 lat:
Antonina Stachura Nagroda Agnieszka Mucha
Kategoria 12-15 lat:
Konrad Bojanowicz Wyróżnienie Agnieszka Mucha
XX Konkurs Plastyczny „Moje marzenia” (Oświęcim, 17.05.2016)
Kategoria wiekowa: klasy I-III
Natalia Radwańska Wyróżnienie I stopnia Agnieszka Mucha
Alicja Mądrala Wyróżnienie I stopnia
Weronika Szczepańska Wyróżnienie I stopnia
Antonina Stachura Wyróżnienie I stopnia
Emilia Kozioł Wyróżnienie II stopnia Małgorzata Domżał
Joanna Zabdyr Wyróżnienie II stopnia Agnieszka Mucha
Marta Kocimska Wyróżnienie II stopnia Małgorzata Domżał
Oliwia Fik Wyróżnienie III stopnia Agnieszka Mucha
Kategoria wiekowa: klasy IV-VI 
Konrad Bojanowicz Wyróżnienie I stopnia Agnieszka Mucha
Patrycja Markiewicz Kwalifikacja do wystawy Agnieszka Mucha
Nina Rydzoń Kwalifikacja do wystawy Małgorzata Domżał
VI Konkurs Plastyczny „Lubię smoki” (Oświęcim, 17.05.2016)
Kategoria wiekowa: klasy IV-VI 
Julia Urzędowska Nagroda  Agnieszka Mucha
Martyna Jedynowicz Nagroda Elżbieta Wardzała – Sereś
Maciej Dominik Nagroda
Aleksandra Gołowieszko Wyróżnienie
Michał Matysik Wyróżnienie Agnieszka Mucha
Kategoria wiekowa: szkoły gimnazjalne 
Justyna Kukla Nagroda Elżbieta Wardzała – Sereś
Igor Stoczek Wyróżnienie
Martyna Szewczyk Kwalifikacja do wystawy
Martyna Hryncyszyn Kwalifikacja do wystawy
Michał Rybak Kwalifikacja do wystawy
Mateusz Rybak Kwalifikacja do wystawy

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukcesy MDK w roku szkolnym 2013/2014