MDK na Międzynarodowym Pikniku Organizacji Pozarządowych

W dniu 28 września 2013 r. na oświęcimskich Bulwarach odbył się Międzynarodowy Piknik Organizacji Pozarządowych, na którym również Młodzieżowy Dom Kultury zaprezentował swoją działalność.Organizatorem przedsięwzięcia było miasto Oświęcim oraz powiat oświęcimski. Celem pikniku była m.in. prezentacja działalności i dorobku organizacji pozarządowych, wymiana doświadczeń, integracja oraz promowanie aktywności społecznej mieszkańców. Podczas imprezy można było obejrzeć stoiska promocyjne ponad 50 stowarzyszeń, klubów oraz fundacji działających na terenie powiatu oświęcimskiego. Gościnnie zaprezentowały się również organizacje pozarządowe zza granicy.

Wystawom towarzyszyły prezentacje artystyczne i taneczne zespołów folklorystycznych i młodzieżowych, koncerty zespołów muzycznych i orkiestr dętych, pokazy sportowe, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.

Również Młodzieżowy Dom Kultury miał tam swoją reprezentację. W ramach pikniku nauczyciele MDK zorganizowali dla dzieci i młodzieży różnorodne zajęcia. Były to m.in. kalambury, malowanie kredą, ozdabianie balonów, gra terenowa „Moje miasto” oraz turniej szachowy. Na scenie zaprezentował się zespół wokalny MDK pod opieką pani Joanny Krzyżak w składzie: Sylwia Piątek, Kinga Zabawska, Anna Malik oraz Aleksandra Mika.