XIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Młodzieży Gimnazjalnej „W trosce o słowo piękne i prawdziwe”

W poniedziałek 27.05.2013r.  Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu przeprowadził Eliminacje Powiatowe XIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Gimnazjalnej. W konkursie wzięło udział 17 recytatorów, z których każdy zaprezentował dwa wybrane przez siebie utwory literackie – wiersz i fragment prozy. Występujących oceniała komisja konkursowa w składzie: mgr Bernadetta Kwiatkowska,    mgr Katarzyna Musiał, mgr Mirosława Pawlica.

Wyniki eliminacji:

I miejsce Ilona Wyczawska (MG 2 w Oświęcimiu)
II miejsce Marta Kurek (MG 2 w Oświęcimiu)
III miejsce Patryk Wieroński (ZS-P w Witkowicach )
IV miejsce Miriam Bounaoui (ZS-G 2 w Kętach
V miejsce Klaudia Knapik (SZS 1 w Chełmku)

Dodatkowo wyróżnieni zostali:  Tomasz Janeczko (MG 4 Oświęcim) i Krzysztof Koczur (ZS-P Witkowice)

Laureaci eliminacji powiatowych  awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 14.06.2013 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.