XV Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

XV Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

W dniu 17 kwietnia odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej XV Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu.  Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość przysłanych prac – 723. Jurorami Biennale byli artyści-plastycy: Martyna Paluchiewicz, Remigiusz Dulko oraz Magdalena Prochowska.

Podczas wernisażu przedstawiono wyniki konkursu oraz wręczono nagrody jego laureatom. Prócz młodych artystów w imprezie wzięli udział ich nauczyciele i rodziny, a także zaproszeni goście m. in.: prezydent Janusz Chwierut, wizytator Ewa Kantyka. Imprezę poprowadziła dyrektor Bogumiła Goryczka.

Laureaci XV Biennale:

kategoria A:

PIEKARSKI IGOR- MDK w Oświęcimiu
KWARCIAK ZOFIA- MP nr 16 w Oświęcimiu
DANECKI BARTOSZ- Przedszkole nr 8 Sióstr Serafitek w Oświęcimiu
CHROSTEK GRAŻYNA- Dom Kultury w Kętach
TATKO ANNA-MDK w Gorlicach
ADAMOWSKA EMILIA, ŚWIĄTEK EMILIA, WILK ADAM, WITKOWSKA ANNA- MDK im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie

kategoria B:

PAWELEC ANETA- Dom Kultury w Kętach
PABIS WERONIKA- MDK w Gorlicach
FALTYN NATALIA, NIZIOŁEK NATALIA- Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
MAROSZEK WOJCIECH, ŻUREK SEBASTIAN- SP nr 4 w Oświęcimiu
ROJEK RADOSŁAW, STRYSZOWSKI KRYSTIAN, TRZEŚNIOWSKA ALEKSANDRA, WRÓBEL MAGDALENA- MDK im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie

Kategoria C:

KUKLA JUSTYNA- SP nr 1 w Oświęcimiu
TOBICZYK ALEKSANDRA- ZS nr 1 w Oświęcimiu
ADAMUS KATARZYNA- MDK w Oświęcimiu
JANIK JUSTYNA, LIBER JULITA- Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
BABIŚ NATALIA, BEKIER JAGODA, FRĄCZEK GABRIELA, KNAPIK JAKUB, MYŚLIWIEC MATEUSZ- MDK w Gorlicach

Kategoria D:

MATEJKO ZUZANNA- MDK w Oświęcimiu
RACIĘCKA NATALIA, STRÓŻYK JOANNA- MG nr 2 w Oświęcimiu
DZIDEK EWA- ZSO w Zatorze
KUSAK KRZYSZTOF- ZS- P nr 1 w Osieku
JANECZEK KLAUDIA- MDK w Gorlicach
KALETA MAGDALENA, WIKTOR ANNA, WYRZYCKA JUSTYNA- Pałac Młodzieży w Nowym Sączu

Kategoria E:

PALIŃSKI MARCIN- MDK „Dom Harcerza” w Krakowie
SAŁEK INGA- MDK w Oświęcimiu
GÓRECKI MICHAŁ- PZ nr 2 SOMSiT
DĘBSKA KAMILA, GIEŁDOŃ ARLETA- PZ nr 3 STiO w Oświęcimiu
MISIOROWSKA ANNA, WILCZAK AGATA- ZSZTS w Oświęcimiu

Kategoria F:

GRZYBOWSKA ŻANETA, JEKIEŁEK KACPER, JONECZKO MARCIN, PALKA KLAUDIA, PRZEPIÓRA KINGA- SOSW w Oświęcimiu

Organizatorzy składają podziękowanie pani dyrektor Apolonii Maj za umożliwienie wystawienia prac i zorganizowania wernisażu w budynku Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Fundatorzy nagród: Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.