W poniedziałek 7 stycznia 2013 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród  laureatom XII POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Tradycje świąteczne i noworoczne. Hej, kolęda, kolęda!”, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu oraz Akcję Katolicką przy Parafii św. Maksymiliana. Na konkurs wpłynęły aż 683 prace, zarówno obrazy, jak i formy przestrzenne.  Jury, złożone z artystów- plastyków: Waldemara Rudyka, Remigiusza Dulkę i Magdalenę Prochowską, przyznało  37 nagród oraz 52 wyróżnienia, a ponad 200 prac zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej.

Oprawę muzyczną spotkania zapewniły  młodzieżowe zespoły wokalno- instrumentalne, działające w Młodzieżowym Domu Kultury.    Wernisaż otworzyła  dyrektor MDK  Bogumiła Goryczka, która podkreśliła znaczenie pielęgnowania tradycji narodowych oraz podziękowała młodym artystom za tak liczny udział w konkursie. Swoimi refleksjami podzielili się także przybyli goście: wicestarosta Zbigniew Starzec, wiceprezydent Maria Pędrak, przewodniczący Rady Miasta Piotr Hertig oraz ks. prałat Józef Niedźwiedzki. W  uroczystości wzięli też udział:  wizytator Kuratorium Oświaty Halina Musiał, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społ.  Aleksandra Bibrzycka, dyrektor Zarządu  Szkół i Przedszkoli Miejskich Barbara Rokowska, przewodnicząca Akcji Katolickiej Dorota Kinalczyk.

Goście wręczyli laureatom nagrody i wyróżnienia. Nagrody otrzymali:  Adamowicz Maja, Dyląg Zuzanna,  Kiryluk Joanna,  Lorek Maciej, Małkus Natalia, Maroszek Wojciech, Mydlarz Maksym, Szpindor Arkadiusz, Żurek Sebastian, Bratek Zuzanna, Kolasa Alicja, Mrowiec Maciej, Piskorz Katarzyna, Zając Marta, Adamus Katarzyna, Gembala Wiktoria, Hankus Szymon, Kołodziej Agata, Kułas Kinga, Leszczyńska Aleksandra, Łojek Natalia, Markiewicz Patrycja, Dudziak Julia, , Figura Aleksandra, Kawczak Samuel, Bizoń Karolina, Kukla Justyna, Leszczyńska Aleksandra, Oczko Justyna, Cudzich Weronika, Dunikowski Miron, Jura Kinga, Kuźma Justyna, Metyk Małgorzata, Grodecka Agnieszka, Klimek Wioletta, Raczek Patryk.

Upominki  zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe, Zarząd Szkół i Przedszkoli Miejskich, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Akcję Katolicką w Oświęcimiu.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy pokonkursowej w sali św. Józefa Parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu w dni powszednie w godz. 10.00 – 12.00, w niedzielę – po każdej mszy św.  Wystawa będzie czynna do soboty 19 stycznia 2013 r.

IDEA  KONKURSU:

Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło:  i zwyczaje, i święta.. i dom pełen wspomnień.”

Antoine de Saint-Exupéry