Andrzejki 2012

Andrzejki to wyjątkowa okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W czwartek, 29 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury zorganizowano Wieczór Andrzejkowy dla dzieci uczęszczających na zajęcia sekcji MDK. Impreza została przygotowana przez Samorząd Wychowanków pod opieką pani Patrycji Więcek, a nad prawidłowym przebiegiem zabawy czuwała również pani Małgorzata Domżał.

W trakcie Andrzejek dzieci mogły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat fantazji i magii. Na tę szczególną okazję „zaprzysiężone wróżki” przepowiadały przyszłość wszystkim tym, którzy chcieli ją poznać. Używano wielu znanych sposobów, korzystano z tybetańskiej i japońskiej przepowiedni, mowy kart, księgi imion, szpilek przeznaczenia czy też mowy kwiatów. Przepowiadano przyszłość m.in. w życiu codziennym, w sprawach sercowych czy matrymonialnych.

Po wróżbach indywidualnych przyszedł czas na zabawę taneczną przy muzyce, a jej urozmaiceniem były wróżby zbiorowe oraz konkursy, podczas których można było sprawdzić swoją wiedzę na temat obrządków związanych z Andrzejkami.

Wieczór andrzejkowy był wspaniałą okazją do dobrej zabawy, dostarczył dzieciom wielu miłych wrażeń i pozostawił po sobie pozytywne wspomnienia.

GALERIA ZDJĘĆ