Impreza plenerowa MDK – miejsce dla każdego

W słoneczną sobotę 19 maja Młodzieżowy Dom Kultury zorganizował  IMPREZĘ PLENEROWĄ „MDK – miejsce dla każdego”, która przyciągnęła bardzo dużą grupę dzieci i młodzieży wraz z rodzinami.  Był to tzw. Dzień Otwarty, podczas którego poszczególne sekcje MDK zaprezentowały swoją działalność i osiągnięcia. Była to też okazja do wspólnej zabawy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Zaczęło się od wernisażu wystawy prac sekcji: plastycznej, graficznej, modelarskiej, rękodzieła artystycznego i decoupage. Potem dyrektor Bogumiła Goryczka oficjalnie otworzyła imprezę.  Po niej kilka ciepłych zdań skierowali do zebranych zaproszeni goście: wicestarosta Zbigniew Starzec oraz wiceprezydent  Andrzej Bojarski.  W swych wystąpieniach podkreślili ogromne znaczenie oraz dokonania Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu. Kuratorium Oświaty reprezentowały panie wizytatorki: Ewa Kantyka i Joanna Karp.

Na scenie kolejno prezentowały się zespoły muzyczne i taneczne oraz teatr dziecięcy. Na boiskach odbywały się konkurencje sportowe, zabawy plastyczne, gry logiczne oraz turniej szachowy. Zwieńczeniem imprezy był wspólny taniec w rytmie country.

Uczestnicy imprezy zgodnie twierdzili, że bawili się świetnie.