Sobota w MDK

W minioną sobotę, 21 kwietnia, Młodzieżowy Dom Kultury po raz kolejny zorganizował imprezę z cyklu „Sobota w MDK”. Odbyły się m.in. Drużynowe Mistrzostwa w Szachach, Gry i zagadki logiczne, Milionerzy oraz dodatkowe zajęcia z gry na gitarze, plastyki i ceramiki oraz dziennikarskie.

Wszystkie zajęcia cieszyły się jak zwykle dużym zainteresowaniem. Tematem przewodnim warsztatów plastycznych i ceramicznych był „Smok”. Dzieci i młodzież, biorące w nich udział tworzyły wspaniałe rysunki oraz modele z gliny, a nad całością czuwały: pani Małgorzata Domżał i pani Elżbieta Wardzała – Sereś.

Sympatycy gitary doskonalili swój warsztat pod okiem pani Kamili Sibik, a młodzi dziennikarze wraz z panią Patrycją Więcek przygotowywali gry słowne na imprezę plenerową.

Mistrzostwa szachowe rozgrywano w zespołach trzyosobowych. Zwyciężyła drużyna w składzie: Łukasz Goc, Tomasz Musiał, Rafał Goc. Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie: Paweł Smajek, Wojciech Matusiak, Krzysztof Hardek, a na trzecim miejscu znaleźli się: Paweł Mitoraj, Krzysztof Setkiewicz, Dawid Mazur. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsze drużyny zostały nagrodzone medalami. Dodatkowo, najlepsi gracze na poszczególnych szachownicach zostali obdarowani drobnymi upominkami, które wręczył im prowadzący turniej pan Tomasz Kantyka.

Podczas gier i zagadek logicznych oraz Milionerów, dzieci i młodzież miały okazję poszerzać wiedzę z różnych dziedzin, rozwijać pamięć i spostrzegawczość oraz twórcze myślenie. Na koniec prowadzące zajęcia: pani Patrycja Więcek oraz pani Aleksandra Stawicka, nagrodziły zwycięzców drobnymi upominkami.