XI POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „TRADYCJE ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE. „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!”

W dniu 11 stycznia w sali św. Józefa  Parafii Św. Maksymiliana w Oświęcimiu odbyło się podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy. Na początku wystąpił zespół muzyczny pod kierunkiem Kamili Sibik, który wprowadził licznie zebraną publiczność w świąteczną atmosferę. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Bogumiła Goryczka- dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. Powitała zaproszonych gości i przedstawiła współorganizatorów- Akcję Katolicką. Podkreśliła znaczenie pielęgnowania tradycji kulturowych oraz wyraziła wielkie uznanie dla młodych twórców- autorów wystawionych prac. Na konkurs przysłano 660 prac, z których nagrodzono 52, wyróżniono 50, a ponad 200 zakwalifikowano do wystawy.

Swoimi refleksjami podzielili się: wicestarosta oświęcimski Zbigniew Starzec, wiceprezydent Oświęcimia Maria Pędrak oraz ksiądz proboszcz Józef Niedźwiecki.

Potem nastąpiła najważniejsza część imprezy- wręczenie nagród Laureatom w poszczególnych kategoriach wiekowych. Oprócz w/w gości upominki wręczali również: wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Halina Musiał, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Aleksandra Bibrzycka, dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkoli Miejskich Barbara Rokowska.

W trakcie imprezy zaprezentował się też zespół wokalno- instrumentalny pod kierunkiem Janusza Majcherka.

Później przyszedł czas na obejrzenie wystawionych prac, pamiątkowe zdjęcia i rozmowy w kuluarach.